ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
MLB

Tvrdý trest za doping. Baseballista Rodriguez si nezahraje 211 zápasů

Velikost textu:
aktualizováno 5. 8. 2013 23:56

New York – 211 zápasů, tedy až do konce příští sezony v roce 2014, si nezahraje jedna z největších legend baseballové MLB a nejlépe placený hráč ligy Alex Rodriguez kvůli užívání dopingu. Osmatřicetiletý pálkař New Yorku Yankees dostal trest za spojení s floridskou laboratoří Biogenesis of America, která údajně dodávala sportovcům zakázané látky. Jen několik hodin poté, co dostal rekordní distanc, absolvoval Rodriguez svůj první letošní zápas.

Alex Rodriguez
Alex Rodriguez

Newyorský rodák dominikánského původu dostal do čtvrtka lhůtu na odvolání proti trestu a okamžitě oznámil, že ji využije. Arbitráž rozhodne o jeho případu nejdřív v listopadu a prosinci, takže až do úplného vyřešení svého případu bude moci Rodriguez hrát. Pokud by nejdelší trest v historii MLB zůstal v platnosti, přišel by "A-Rod" o 36 milionů dolarů na platu.

Vedle něj bylo v této kauze potrestáno dalších dvanáct baseballistů, kteří si odpykají po padesáti zápasech. Jsou mezi nimi i účastníci Zápasů hvězd Nelson Cruz, Jhonny Peralta a Everth Cabrera.

Trojnásobný nejlepší hráč Americké ligy a čtrnáctinásobný účastník Utkání hvězd Rodriguez dostal nepřísnější trest, neboť získával pro spolupráci s klinikou další hráče, snažil se mařit vyšetřování MLB a nebyl k jejímu vedení v minulosti upřímný.

Pálkař New York Yankees se po dlouhé zdravotní pauze představil v pondělí na hřišti Chicaga White Sox a dočkal se nepřátelského přijetí. "Steroidy! Steroidy!" skandovali fanoušci White Sox směrem k Rodriguezovi, jehož častovali také konstantním bučením a pokřiky. Nejlépe placený hráč soutěže se dostal v utkání čtyřikrát na pálku a povedl se mu jeden odpal. Trápící se Yankees prohráli vysoko 1:8.

Na přímou otázku, zda bral zakázané látky, trojnásobný nejlepší hráč Americké ligy a čtrnáctinásobný účastník Utkání hvězd odmítl odpovědět. "Až bude příležitost o tom mluvit, tak to probereme," řekl s odkazem na to, že jeho případ stále probíhá.

Před čtyřmi lety Rodriguez přiznal, že v letech 2001 až 2003 v barvách Texasu užíval zakázané látky, ale od té doby prý už nedopoval. S Yankees baseballista dominikánského původu podepsal v roce 2007 desetiletý kontrakt na 275 milionů dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.