ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ragbyové Říčany po nepovedené sezoně vyměnily realizační tým

Velikost textu:

Říčany – Tradiční bašta českého ragby Mountfield Říčany vstupuje do nadcházející extraligové sezony s novou trenérskou dvojicí. Sportovní ředitel Martin Javůrek se stal zároveň hlavním koučem, asistovat mu bude Jan Rohlík, říčanský odchovanec se zkušenostmi z francouzských klubů. Změnu oznámil na prvním předsezonním tréninku hráčům přímo na hřišti prezident klubu David Frydrych.

Trenér Říčan Martin Javůrek (vpravo) a asistent Jan Rohlík
Trenér Říčan Martin Javůrek (vpravo) a asistent Jan Rohlík

"Všichni víme, že uplynulá sezona se nám nevydařila a proto věřím, že do té nové vstoupíme tak, abychom říčanské ragby vrátili na pozice, kam normálně patří. Tedy na špičku tabulky," uvedl Frydrych. Po dvou mistrovských titulech z let 2011 a 2012 obsadily Říčany v posledním extraligovém ročníku šestou příčku.

"Hoďme všechno za hlavu a začněme od znova. Ne všechno fungovalo tak, jak bychom si přáli. Od přístupu hráčů až po soudržnost mužstva. My jako realizační tým uděláme vše pro to, aby se vztahy narovnaly a abychom opět fungovali jako kolektiv, který chce vítězit," poznamenal trenér Javůrek, který je rád, že bude spolupracovat s hrajícím asistentem Rohlíkem.

"Hodně mi to pomůže, protože Honza si vezme na starost útok. To je jeho doména a věřím, že se nám bude dařit. Honza bude základním kamenem na soupisce a velkým vzorem pro mladé hráče, kteří se od něj mohou hodně naučit právě po jeho boku hlavně na hřišti při hře," doplnil Javůrek, který počítá do trenérského štábu ještě s Petrem Holým, kapitánem týmu z uplynulé sezony. "Dokonce doufám, že ho ještě přemluvím, aby ještě někdy zaskočil na hřišti, protože jeho zkušenosti se nám budou hodit," uvedl Javůrek.

Ragbisté Říčan
Ragbisté Říčan

"Jsem rád, že si mě Martin vybral za asistenta a dělám to i pro říčanské ragby, které mi není lhostejné. Jsem tu od toho, abych pomohl a protože k sobě máme všichni blízko, věřím, že to bude šlapat, i když nás čeká hodně práce. Především na fyzické kondici, která byla v poslední sezoně naší slabinou," doplnil Rohlík.

Přestože je ragby v českých podmínkách čistě amatérskou záležitostí a hráči si například platí klubové příspěvky či účast na soustředěních, chtějí Říčanští přístup profesionalizovat. Pomáhat jim bude kondiční trenérka, v jednání je příchod zkušeného fyzioterapeuta. Ten by měl dohlížet na léčení dlouhodobě nemocných či hráčů po úrazech a najít cestu prevence, aby Říčany netrápila tak obrovská marodka jako letos na jaře.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.