ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
ME v softbalu žen

České softbalistky porazily Rusko a mají jisté medaile

Velikost textu:
aktualizováno 12. 7. 2013 22:33

Praha - Softbalistky zúročily výhodu domácího prostředí a na pražském mistrovství Evropy mají jistou medaili. Po dnešní výhře v play-off nad Ruskem poměrem 8:3 získají nejhůře bronz. O finále budou hrát české svěřenkyně nizozemského trenéra Andrého Prinse proti Italkám v sobotu od 10:30.

Softbalistky porazily Rusky a jsou ve finále
Softbalistky porazily Rusky a jsou ve finále

Zápas o titul, který pak začne v 16:30, mají jistý obhájkyně titulu Nizozemky, které v duelu vítězných týmů ze čtvrtfinálových skupin porazily Itálii 7:3. Zápas s Ruskem rozhodly softbalistky agresivním nástupem v prvních dvou směnách, ve kterých získaly sedm bodů.

Domácí hráčky ukázaly zaplněnému hledišti Svoboda Parku v útoku účinnou krátkou hru a přidaly i dlouhé odpaly. "Samozřejmě jsem takový úvod očekával, proto se trénuje," řekl Prins. Levou rukou házející Lucie Maršíková držela pálkařky soupeřek zkrátka. Udělala sedm strikeautů a Rusky dokázaly skórovat v utkání pouze třikrát. "Hrálo se mi skvěle a náš tým předvedl parádní útok," uvedla Maršíková.

Doufá teď, že Češky v boji o finále porazí Italky jako ve čtvrtfinálové skupině. "Jdeme do výhry," řekla. Medaili získají české softbalistky na evropském šampionátu, který se hraje jednou za dva roky, opět po čtyřech letech. Ve Španělsku skončily v roce 2009 třetí. Doma se softbalistkám tradičně daří - evropský šampionát se hraje v Praze počtvrté a potřetí se radují z medaile. V roce 1997 získaly bronz a o čtyři roky později stříbro.

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.