ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Volejbalisté porazili Maďary a upevnili své vedení v Evropské lize

Velikost textu:

Podgorica (Černá Hora) - Čeští reprezentanti porazili poslední Maďarsko 3:1, a nadále tak vedou v Evropské lize skupinu B. Po osmi zápasech mají na kontě sedm výher a jednu porážku a jsou na nejlepší cestě vybojovat si účast ve Final Four v Turecku.

Volejbal
Volejbal

V pátek v černohorském vedru Češi poprvé v letošní Evropské lize podlehli, protože proti Španělům se jim vůbec nedařil servis a vyhráli jen jeden set. Dnes s outsiderem skupiny Maďarskem taky nezačali první výměny dobře. Postupně se ale pod vedením nahrávače Bouly, jenž poprvé v základní sestavě dostal přednost před Ticháčkem, dostali do tempa a byli jasně lepší.

Ve druhé sadě českému týmu vyšla koncovka. Ve třetím setu se naopak radovali Maďaři a po řadě střídání nizozemského trenéra Stewarta Bernarda se pak znovu projevila převaha Čechů. Čtvrtou sadu vyhráli stejně jako úvodní set obrovským bodovým rozdílem (21:12).

Turnaj v Podgorici zakončí čeští volejbalisté v neděli zápasem s domácím týmem, za týden pak budou hostit závěrečný turnaj v Opavě.

Evropská liga volejbalistů, třetí turnaj skupiny B v Podgorici:

ČR - Maďarsko 3:1 (11, 20, -19, 12)

Rozhodčí: Brlas (Chorv.), Rusinoiu (Rum.). Čas: 74 min. Diváci: 50. Sestava a body ČR: Boula 2, Hýský 16, Široký 4, Kriško 12, Mauler 4, Holubec 4, libero Kopáček - Zajíček, Ticháček, Finger 5, Bartoš 6.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.