ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nový předseda Pospíšil: S Jíchou máme stejnou představu

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2013 20:15

Praha - Nového prezidenta Českého svazu házené Aleše Pospíšila potěšilo, že ho před dnešní volební konferencí v Praze v médiích na dálku podpořil i nejlepší český hráč současnosti Filip Jícha. V nejbližší době plánuje s reprezentačním kapitánem schůzku a ujišťuje ho, že o národní tým bude stoprocentně postaráno.

Aleš Pospíšil
Aleš Pospíšil

Pospíšil se chce také zaměřit na mládež a pohrává si s myšlenkou společně se Slovenskem usilovat o pořádání světového šampionátu v roce 2019. V nejbližších dnech bude rovněž řešit budoucnost reprezentačních trenérů Vladimíra Habra a Jaroslava Hudečka, jimž končí smlouva.

Pospíšil netají, že ho Jíchova podpora těší. Nejlepší český házenkář po nedávném postupu na lednový evropský šampionát kritizoval spolupracovníky bývalého předsedy svazu Jaroslava Chvalného a údajně nedostatečné zabezpečení národního týmu. Také prohlásil, že věří, že Pospíšil má "chuť něco pro házenou udělat". Dokonce uvedl, že podle výsledku voleb bude zvažovat svou další kariéru v reprezentaci.

S Jíchou se chce v blízké době sejít, řešit ale hodlá spíš budoucnost. "Věřím, že se sejdeme nejen s Filipem, ale i s dalšími výraznými osobnostmi národního týmu. Nechci se pitvat v nějakých problémech z minulosti, chci mluvit o budoucnosti," řekl pětačtyřicetiletý Pospíšil, bývalý generální konzul v New Yorku.

přehrát video
Předsedou házenkářského svazu se stal Aleš Pospíšil

"Budeme mluvit o formách naší interní komunikace, co je zapotřebí k tomu, aby se on i celý nároďák cítili stoprocentně komfortně. Aby mohli na mistrovství Evropy v Dánsku podat maximální výkon a potvrdit ten fenomenální úspěch v podobě postupu z prvního místa," uvedl. "Filip se může spolehnout, že udělám vše pro to, abychom se vyhnuli nějakým případným problémům, které by musely být medializovány," doplnil.

Filip Jícha
Filip Jícha

Národního týmu se bude týkat jeden z jeho prvních úkolů. Reprezentačním trenérům Habrovi s Hudečkem totiž po postupu na evropský šampionát končí smlouva. "Když ne dnes, tak v pondělí nebo úterý jim budu volat. Pochopitelně nacházím logiku v tom, aby pokračovali, ale nejprve budu chtít znát jejich názor, abychom si to důkladně zanalyzovali. Potom bychom si plácli a podepsali nějaký papír," řekl Pospíšil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.