ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Češi se znovu dostali do finále Pražského baseballového týdne

Velikost textu:

Praha – Čeští baseballisté jsou již posedmé v řadě ve finále Pražského baseballového týdne. Povedlo se jim to díky výhře 4:2 nad výběrem amerických středoškoláků. Vítězství však nevznikalo snadno a čeští hráči se na něj nadřeli.

Čeští baseballisté
Čeští baseballisté

Organizace USSSA sice sdružuje baseballisty středoškolského věku, herně však je na zcela elitní úrovni a až polovina z hráčů se dostane do Major League. Svou kvalitu Američané prokázali i v semifinálovém utkání proti českému výběru, když v osmé směně vyrovnali na 2:2. Češi však v posledním období ukazují svou třídu a dokáží v podobných situacích soupeře zatlačit a body si vzít zpět.

Omlazení týmu mladými hráči nese ovoce. Po odpalu Petra Síly, který za seniorskou reprezentaci hraje vůbec poprvé, doběhli čeští mladíci dva rozhodující body a Česko tak po výsledku 4:2 slaví postup do finále. Reprezentace si ho v pražské Krči zahraje již posedmé za sebou, vítězství však naposledy hráči slavili v roce 2008. "Hrajeme proti výběru evropských Američanů, bude to těžké. Bude to i zajímavé tím, že jejich trenér je naším bývalým koučem, takže se na to i docela těším," řekl chytač Petr Čech.

přehrát video
Reprezentace postoupila do finále Pražského baseballového týdne
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.