ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Basketbalistky: Neubránily jsme dvě klíčové hráčky

Velikost textu:

Orchies (Francie) - České hráčky po čtvrtfinálové porážce na mistrovství Evropy se Španělskem 58:75 litovaly, že nedokázaly najít recept na dvě klíčové hráčky soupeře. Alba Torrensová a Sancho Lyttleová daly dohromady 52 bodů, tedy jen o šest bodů méně než celý český tým dohromady. Zklamání z prohry však nyní musí pryč, neboť českou reprezentaci již dnes čeká souboj s Itálií - ten rozhodne o tom, který z týmů se dostane na mistrovství světa. Přímý přenos utkání Česko - Itálie sledujte od 13:55 na ČT sport a našem webu.

Michaela Zrůstová
Michaela Zrůstová

"Problém byl v tom, že jsme je nedokázaly ubránit. Věděly jsme, v čem je jejich síla a na co si musíme dát pozor, přesto nás ty dvě porazily," řekla po utkání Tereza Pecková. "Dvě hráčky nám daly 52 bodů a s tím se těžko hraje," dodala Michaela Zrůstová.

Jedním z cílů přitom bylo nenechat Torrensovou, aby se střelecky chytila. "Před zápasem jsme si říkaly, že ji nesmíme nechat chodit do nájezdů, aby se nechytla. No a ona nám dá v první čtvrtině čtyři trojky. Pak už se zastavovala jen těžko," litovala Zrůstová. "Přitom se nám zdálo, že se jí tu při střelbě z dálky moc nedařilo. Ukázala ale, že je to střelec," dodala.

Češky přesto dokázaly špatný úvod zažehnat a z manka 17 bodů vyrovnat na 41:41. "Jenže to nás asi stálo síly, které nám v závěru chyběly. Pak už jsme na jejich další nápor nedokázaly zareagovat," litovala Kateřina Elhotová.

Tereza Pecková:

"Tři čtvrtiny jsme předváděly výkon, za který se nemusíme stydět. Škoda té poslední čtvrtiny, kdy nám zase hodně odskočily. Konečný rozdíl neodpovídá průběhu."

Po třech porážkách v řadě musí český tým sebrat zbylé síly a vyhrát zápas s Itálií, který rozhodne o jeho šancích na postup na mistrovství světa. K utkání nastoupí jen 16 hodin po zápasu se Španělskem. "Musíme se dát nějak do kupy. Rychle zregenerovat, čeká nás asi ledová koupel," řekla Elhotová. "Náš masér a doktor udělají vše pro to, abychom byly připravené. Pokusíme se nějak zmobilizovat a zabojovat, protože moc chceme být páté," dodala Pecková.

přehrát video
České basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále se Španělkami

S italským basketbalem se české hráčky v poslední době moc nepotkávaly. "Italky vůbec neznáme. Uvidíme, co se trenérům povede přes noc zvládnout a jak je dokážeme rychle nastudovat," řekla Zrůstová. "Bude to těžké, ale věříme si. Když se do toho opřeme, můžeme to zvládnout. Určitě se o vítězství porveme," dodala Elhotová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.