ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Malí baseballisté se sjedou do Prahy

Velikost textu:

Praha – Už po čtvrté hostí Praha mezinárodní dětský T-ballový turnaj - Zlatý superpohár. OD 21. Do 23. června se o trofej utká 16 nejlepších týmů z Česka i zahraničí. "Snažili jsme se, aby všichni kluci a holky, které hrají pálkovací hry v České republice – baseball a softball – aby se zapojili do turnaje, který by vyvrcholil jedním vrcholným turnajem," vysvětluje předseda Komise mládeže a rozvoje České baseballové asociace Pavel Chadim.

přehrát video
Děti čeká v Praze Superpohár v T-ballu

Jelikož Superpophár je určen pro děti, utkají se účastníci ve zjednodušené variantě baseballu takzvaném T-ballu. "T-ball je varianta baseballu pro děti. V tomto věku je pro ně těžké konzistentně dopravovat míč do strike zony. To znamená, dopravit pro nadhazovače dopravit míč tak, aby hra měla spád. Nadhoz se tak nahrazuje T-ballem, tedy stativem, a děti odpalují míč, který se nepohybuje z nadhozu, ale ze stativu. Jinak pravidla jsou prakticky totožná," vysvětluje organizátor Superpoháru Bohumil Bílek.

Do Zlatého superpoháru se probojovala čtrnáctka nejlepších českých týmů, které se do finálového turnaje probojovaly skrze kvalifikační střetnutí na Bronzovém a Stříbrném superpoháru. K nim se připojí v Praze ještě dvojice zahraničních účastníků startujících na divokou kartu – slovenská reprezentace a Balashika Moskva. Vítěz si odnese putovní Superpohár.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.