ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Futsalové mistrovství světa v Česku nebude, FIFA dala přednost Kolumbii

Velikost textu:
aktualizováno 28. 5. 2013 18:15

Port-Louis (Mauricius) - Ačkoliv vedení českého futsalu věřilo v úspěch své kandidatury a tedy možnost konání domácího mistrovství světa, dal Výkonný výbor FIFA nakonec přednost Kolumbii. Šampionát plánovaný pro rok 2016 tak bude hostit právě tato jihoamerická země. Rozhodlo o tom dnešní zasedání na ostrově Mauricius.

Futsal
Futsal

O turnaj, který se hraje jednou za čtyři roky, se ucházely jen tyto dvě země. Šance České republiky se zdály být poměrně velké, protože v Evropě se futsalový šampionát uskutečnil naposledy v roce 1996 ve Španělsku. Od té doby se o medaile hrálo v Guatemale, na Tchaj-wanu, v Brazílii a loni v Thajsku. Přesto vyšla Evropa znovu naprázdno.

Fotbalová asociace ČR chtěla turnaj uspořádat v Ostravě a Pardubicích. Zatím není jisté, zda se bude ucházet o šampionát v roce 2020, záležet bude na tom, zda bude usilovat o spolupořadatelství mistrovství Evropy ve fotbale v témže roce.

"Euro by dostalo přednost. Ale je to vázané na to, jestli budeme mít stadion. Pakliže bychom se nevydali touto cestou, mohli bychom kandidaturu na futsalové mistrovství podat znovu," uvedl šéf české kandidatury Petr Fousek.

Ten vedl již kandidaturu na pořádání fotbalového mistrovství Evropy hráčů do 21 let, která také uspěla až na druhý pokus. "I když to teď nevyšlo, je to velké plus do budoucna, protože to prohloubí náš vztah s FIFA. Celkově to byla naše první kandidatura na turnaj pořádaný FIFA, což je z diplomatického hlediska důležité, že na sebe takto upozorňujeme," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.