ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kolocová se Slukovou skončily v Corrientes deváté

Velikost textu:

Corrientes (Argentina) - Dělené deváté místo obsadily české plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková na grandslamovovém turnaji Světového okruhu v argentinském Corrientes. Zopakovaly tím výsledek z úvodního podniku v čínském Fu-čou a zlepšily si náladu po nevydařeném vystoupení v Šanghaji, kde nepostoupily do play-off.

Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová

V Argentině podlehly ve druhém kole druhé nasazené americké dvojici Jennifer Kessyová, April Rossová, se kterými vypadly ve stejné fázi před měsícem ve Fu-čou i loni ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Tentokrát české hráčky dokázaly vzít favorizovaným soupeřkám alespoň set. První sadu vyhrály 21:17, druhý set ztratily těsně 19:21 a v tie-breaku podlehly rovněž minimálním rozdílem 13:15. Po velkém boji odešly z kurtu poraženy za 55 minut.

Nejhůře na deváté příčce skončí i Robert Kufa s Janem Hadravou, kteří překvapivě prošli základní skupinou se třemi vítězstvími a postoupili přímo do druhého kola play-off. O účast mezi nejlepší osmičkou se čeští hráči střetnou s německou dvojicí Sebastian Dollinger, Stefan Windscheif, nasazenou jako číslo 13.

Kufa s Hadravou až dosud na Světovém okruhu nevyhráli v hlavní soutěži ani jeden zápas. Loni v Praze vypadli po dvou porážkách a skončili na 25. místě. V Klagenfurtu a Starých Jablonkách neprošli kvalifikací.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.