ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Basketbalistky začaly přípravu na ME výhrou nad Ukrajinou

Velikost textu:

Jindřichův Hradec - České basketbalistky vstoupily úspěšně do přípravy na mistrovství Evropy, když v Jindřichově Hradci porazily Ukrajinu 83:60. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka se prezentovaly především kvalitní obranou, která má být hlavní zbraní českého celku.

Utkání Česko - Ukrajina
Utkání Česko - Ukrajina

Své soupeřky nutily k chybám a mohly chodit do brejků. Trenér Blažek často volil sestavu s jedinou klasickou pivotkou, což umožňovalo rychlejší hru. Ukrajina, která se evropského šampionátu rovněž zúčastní, si s domácí obranou často nevěděla rady.

Až v závěrečných pěti minutách česká obrana polevila a dovolila soupeřkám ještě 15 body skóre korigovat. Přesto Ukrajina zaostala za svým průměrem 68 bodů z kvalifikace. Nejlepší střelkyní českého celku byla s 13 body Zrůstová, ale trefilo se všech dvanáct hráček. Naopak Ukrajinu táhla převážně jen Jagupovová, autorka 24 bodů.

přehrát video
Sestřih přípravy basketbalistek Česko - Ukrajina

"Na to, že jsme hráli první přípravný zápas, jsme podali dobrý výkon. Minulý týden jsme trénovali opravdu zostra třífázové tréninky. Přesto jsme zahráli dobře v útoku i v obraně," pochvaloval si trenér Blažek. "Ukrajina má silný tým a chce na mistrovství postoupit ze skupiny. I proto mám z toho zápasu dobrý pocit," dodal.

Češky se s Ukrajinou utkají ještě ve středu znovu v Jindřichově Hradci. Dalším soupeřem bude příští týden v Praze Kanada, následovat bude turnaj v Karlových Varech za účasti Číny, Lotyšska a Ruska. Mistrovství Evropy ve Francii začíná 15. června.

Česko - Ukrajina 83:60 (24:13; 41:30; 59:41)

Nejvíce bodů: Zrůstová 13, Štěpánová a Pecková po 10, Hejdová a Hindráková po 9, Bortelová, Burgrová a Křížová po 6 - Jagupovová 24, Zarycká 10, Mirčevová 6. Fauly: 22:22. Trestné hody: 24/19 - 18/15. Trojky: 4:5

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.