ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Česká hvězda pozemního hokeje se prosadila v Anglii

Velikost textu:

Londýn - Kapitán pozemkářské reprezentace Filip Neusser dovedl loni český tým ke stříbru na evropském šampionátu. Letos zazářil přímo v kolébce pozemního hokeje. Anglickému klubu East Grinstead pomohl k pátému ligovému titulu v řadě.

Filip Neusser
Filip Neusser

Český brankář radil Angličanům, jak mají hrát pozemní hokej. Svému týmu pak jedenatřicetiletý muž s maskou pomohl ledově klidnými zákroky k vítězství i přímo na hřišti. Neusser už dlouhá léta patří k nejlepším hokejovým gólmanům na světě. "Jeho reputace v halovém hokeji je úžasná, je to neuvěřitelně dobrý gólman. Jeho zkušenosti i taktická vyzrálost nemají obdobu," pěl chválu manažer klubu Matt Jones.

O Neussera se přetahovaly dva nejlepší anglické kluby - Reading a East Grinstead. Finálový turnaj před sedmi tisíci diváky ve Wembley Areně vyhrál ten, který českého gólmana nakonec získal, tedy East Grinstead.

přehrát video
Neusser získal v Anglii ligový titul

Ve dvou zápasech dostal Neusser jen čtyři góly, hlavně ve finále proti Readingu svůj tým podržel a přispěl k jasnému vítězství 7:1. "Mám samozřejmě skvělé pocity, výsledek mluví za všechno. Ve finále jsme opravdu dominovali, hru jsme vzali do svých rukou a měli převahu," uvedl Neusser.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.