ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Evropská liga

Brněnské basketbalistky se pokusí překvapit moskevský Spartak

Velikost textu:

Brno - V roli outsidera nastoupí basketbalistky IMOSu Brno od 18:00 proti vedoucímu týmu skupiny A Evropské ligy Spartaku Moskevská oblast. Brňanky se tímto duelem rozloučí s domácím publikem, neboť ve zbývajících třech kolech základní části poletí do Madridu, tureckého Tarsusu a francouzského Bourges. Vzhledem k pouhým dvěma výhrám českým vicemistryním zůstala pouze teoretická naděje na postup do play-off.

Basketbalistky Brna
Basketbalistky Brna

Vyhlídky na úspěch proti hvězdnému týmu Spartaku Moskva snižuje i současná herní krize Brňanek. Jejich poslední vystoupení v Evropské lize po prohře v Krakově označil trenér Jan Bobrovský za nejhorší výkon v soutěži. A neuspokojily jej ani výkony jeho svěřenkyň v ligových zápasech. Také bilance vzájemných zápasů se Spartakem hovoří zcela jasně ve prospěch ruského týmu, který z jedenácti vzájemných duelů prohrál pouze první před šesti lety na domácí půdě.

V přípravě použili brněnští trenéři ukázku části posledního vzájemného zápasu v Moskvě, který jejich svěřenkyně vysoko prohrály. "Zalekli jsme se velkých jmen. Hráli jsme ustrašeně, chyběla nám bojovnost. Soupeřkám se střelecky dařilo. Myslím si, že jsme jim k tomu přispěli," uvedl kouč Jan Bobrovský. "Na soupisce Moskvy jsou basketbalistky se zvučnými jmény. V týmu mají velkou konkurenci, všechny hráčky bojovaly. Ta nám chybí. Neříkám, že všem hráčkám. Čeká nás ale nesmírně těžký soupeř a velký optimista nejsem," přiznal brněnský trenér.

Kromě dlouhodobě zraněné Edity Šujanové je nejistý start nemocné Veroniky Vlkové a také střelkyně Fahriyi Abdiové, kterou trápí problémy s rukou. Padlo i plánované angažmá bývalé reprezentantky Miloslavy Svobodové-Šibalové. "Otěhotněla a momentálně je v USA. Sezona je vzhledem ke zraněním nešťastná. Žádný zápas jsme nehráli kompletní," posteskl si Bobrovský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.