ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Čeští házenkáři podlehli Rakousku 24:28

Velikost textu:
aktualizováno 13. 1. 2013 22:12

Langhus (Norsko) - Čeští házenkáři prohráli na závěr Lednového turnaje na severu Evropy s Rakouskem po nepovedené druhé půli 24:28. Reprezentanti zakončili klání s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek a obsadili konečné třetí místo.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Čechům stejně jako v pátečním vítězném duelu s Norskem vyšel úvod zápasu. Brzy si vytvořili čtyřbrankový náskok a po prvním poločase šli do kabin s náskokem 16:13. Po přestávce se ale svěřencům trenéra Vladimíra Habera přestalo dařit v koncovce. V útoku se dopouštěli technických chyb, vstřelili jen osm branek a soupeř otočil skóre.

Čechům turnaj posloužil jako prověrka před dubnovým klíčovým dvojzápasem kvalifikace o mistrovství Evropy proti Německu. Trenéři na severu Evropy měli k dispozici většinu opor včetně hvězdného Filipa Jíchy, třetího nejlepšího házenkáři za uplynulý rok. Ani to však k vítězství nestačilo.

"Dnes to byl ukázkový zápas dvou rozdílných poločasů. Po herní stránce byla z naší strany první půle velice dobrá, ale mohli jsme naši převahu využít k vybudování většího náskoku," uvedl pro svazový web asistent Jaroslav Hudeček.

Podle hlavní opory týmu Filipa Jíchy zradila Čechy koncovka.

"Klesající úspěšnost střelby jde ruku v ruce se ztrátou sebedůvěry a ta je logická, pokud tým lacino ztrácí míče. A to nás postihlo v dnešním zápase. Vaz nám pak zlámaly neproměněné šance při přesilových hrách a výsledkem byl vzhledem k průběhu utkání trošku tvrdý výsledek."

Češi na turnaji porazili jen pořadatelskou zemi Norsko - se Švédskem i nyní Rakouskem odešli ze střetnutí poraženi. Zároveň však tyto zápasy mohou Čechům posloužit jako prověrka před dubnovým klíčovým dvojzápasem kvalifikace o mistrovství Evropy proti Německu.

Trenéři na severu Evropy měli k dispozici většinu opor včetně Jíchy, třetího nejlepšího házenkáře světa za uplynulý rok. "Jsem zklamaný z těch dvou proher i z toho, jak jsme se v těchto zápasech prezentovali. Věřili jsme, že máme na to proti Švédům i Rakušanům uspět, ale realita byla odlišná," uvedla opora české obrany Daniel Kubeš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.