ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Pauzu zřejmě u házenkářské reprezentace vystřídá Lipták

Velikost textu:

Praha - Trenér Pavel Pauza s největší pravděpodobností skončí u mužské házenkářské  reprezentace. Důvodem je neúspěšná kvalifikace o postup na mistrovství světa. Vedení házenkářského svazu oslovilo slovenského kouče Martina Liptáka, jenž by se měl stát Pauzovým nástupcem.

Martin Lipták
Martin Lipták

Čtyřiačtyřicetiletý bývalý československý reprezentant působil naposledy v Prešově, s nímž se stal v uplynulé sezoně ligovým mistrem a vítězem poháru. V květnu podepsal smlouvu s rakouským Bregenzem, což je fakt, který by mohl jeho příchod k české reprezentaci zhatit.

Podle předsedy házenkářského svazu Jaroslava Chvalného bude nyní záležet na tom, zda Bregenz umožní Liptákovi trénovat zároveň klub i reprezentaci. "O práci u českého národního mužstva mám velký zájem," řekl Lipták. Pokud by ho jeho zaměstnavatel nepustil, předloží
svaz nabídku nové smlouvy Pauzovi. 

Bývalý reprezentant Pauza měl původně kontrakt jen do letošního mistrovství Evropy v Norsku, kde tým třikrát prohrál a nedostal se ze skupiny. Svaz mu poté kontrakt prodloužil do 30. června na zápasy play off kvalifikace o postup na MS 2009, tam však jeho svěřenci po červnovém dvojutkání se Srbskem těsně nepostoupili. 

Beze změn zřejmě zůstane trenérské složení ženského národního celku, svaz předložil novou smlouvu současnému kouči Jiřímu Tkadlecovi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.