ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Čeští ragbisté nestačili na Švédsko

Velikost textu:

Praha - Čeští ragbisté prohráli i druhý zápas mistrovství Evropy ve skupině divize 1B. Na hřišti Tatry Smíchov v Praze dnes podlehli Švédsku 18:22 a nenapravili předchozí nezdar proti Polsku. 

přehrát video
Reportáž ze zápasu Česko - Švédsko

Domácím nebylo nic platné, že vyhráli na položené pětky 2:1 a už ve třetí minutě vedli 7:0. Seveřané brzy vyrovnali, ale český tým se ještě třikrát v zápase dostal do vedení o pět bodů, naposledy dvacet minut před koncem (18:13). Pak však řídil obrat Švédů kopáč Fransson, který v utkání zaznamenal celkem 17 bodů.

"Prohráli jsme, ale jsem spokojený s výkonem mladých hráčů, kteří předvedli, že umí hrát ragby i proti silnému soupeři," řekl trenér českého výběru Martin Kafka. "Švédský tým byl posílený o Brity, kteří mají švédské předky. Soupeř byl častěji na naší polovině hřiště, byli rychlejší, měl více možností bodovat z dálky.

O výsledku rozhodly dva trestné kopy nařízené po našich zbytečných chybách a Robin Fransson měl formu je proměňovat," dodal. Další utkání čeká české ragbisty 17. listopadu, v Dněpropetrovsku nastoupí proti Ukrajině.


Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.