ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Volejbalisté narazí na ME na ruské olympijské vítěze

Velikost textu:
aktualizováno 15. 10. 2012 21:17

Kodaň - Čeští volejbalisté budou příští rok na mistrovství Evropy hrát v základní skupině D v Gdyni s olympijskými vítězi z Londýna Rusy, čtvrtým týmem z turnaje pod pěti kruhy Bulhary a s Němci. Rozhodlo o tom dnešní losování v útrobách fotbalového stadionu Parken v Kodani, na kterém se bude hrát finálová skupina.

Radost českých volejbalistů
Radost českých volejbalistů

"Asi by se našla lehčí skupina, ale jestli chceme uspět a prorazit v evropském volejbalu, tak si moc brečet na ramenu nemůžeme a musíme se do toho vrhnout. Je to výzva," řekl Zdeněk Šmejkal, asistent nizozemského trenéra Stewarta Bernarda, který letos český tým převzal.

Volejbalisté se sice neprobojovali na londýnskou olympiádu, v kvalifikaci prohráli mimo jiné právě s Němci, ale účast na evropském šampionátu si zajistili v kvalifikaci. Tu vyhráli suverénně bez ztráty bodu a jen s jedním prohraným setem.

přehrát video
Volejbalisté znají soupeře pro ME

"V silách toho družstva je být druhý ve skupině. Na Rusy objektivně vzato asi nemáme, ale proti Bulharům a Němcům šanci máme," věřil Šmejkal. S Ruskem hráli Češi ve skupině i na ME 2011 v Karlových Varech a jasně prohráli.

Vítězové základních skupin postoupí přímo do čtvrtfinále, celky z druhé a třetí pozice budou hrát osmifinále a pro týmy z posledního místa turnaj skončí. Titul z loňského šampionátu, který s Rakouskem hostilo Česko, budou obhajovat Srbové. "Je jasné, že k postupu do další fáze musíme porazit někoho ze silnějších soupeřů. Všichni tři jsou pro mě adepti na medaili," uvedl reprezentační kapitán Ondřej Hudeček.

Semifinále a finále šampionátu se bude hrát na fotbalovém stadionu v Kodani, který bude kvůli volejbalu zastřešen. Pořadatelé počítají s minimální kapacitou 15 tisíc fanoušků, ale podle zájmu fanoušků jsou připraveni počet míst navýšit.

Los ME volejbalistů v Dánsku a Polsku 20.-29. září 2013:

Skupina A (Odense): Dánsko, Itálie, Bělorusko, Řecko/Belgie

Skupina B (Gdaňsk): Polsko, Slovensko, Francie, Turecko/Lotyšsko

Skupina C (Herning): Finsko, Srbsko, Nizozemsko, Chorvatsko/Slovinsko

Skupina D (Gdyně): Rusko, Bulharsko, Německo, ČESKO.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.