ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Brňanky získaly před sezonou pět posil, přišla i vítězka WNBA

Velikost textu:

Brno - Pět nových hráček posílí v nadcházející sezoně čtrnáctinásobné basketbalové mistryně republiky Frisco IMOS Brno. Trenér Jan Bobrovský si hodně slibuje zejména od podkošových hráček Američanky Nicol Ohldeové, která před třemi roky vyhrála WNBA s týmem Phoenix Mercury, a Slovenky Anny Jurčenkové.

BK Frisco IMOS Brno
BK Frisco IMOS Brno

Dalšími novými tvářemi jsou Veronika Vlková a Edita Šujanová. V únoru se po skončení mateřských povinností do kádru zapojí i bývalá reprezentantka Miloslava Šibalová-Svobodová.

Vedení brněnského klubu jedná ještě o příchodu další reprezentantky, jež nyní startuje na olympijském turnaji v Londýně. Tou by měla být Hana Horáková, která hrála v uplynulé sezoně v Jekatěrinburgu a po zranění hostovala v Košicích. "Ctím dohodu s hráčkou, že o ní nebudu do skončení olympijského turnaje mluvit. Domluvili jsme se na tom. Zatím není nic podepsáno. Ještě dolaďujeme i smlouvu se Šujanovou," prohlásil trenér Brna Jan Bobrovský.

Po nevydařené sezoně vedení klubu váhalo, jakým směrem se dál vydat. "Podařilo se nám udělat obrovský kus práce s mládeží, kde naše hráčky v mládežnických kategoriích získaly několik titulů českých mistryň. Klub se nám podařilo stabilizovat. Nyní jsme ve fázi, že bychom se mohli do dvou let vrátit na naše pozice z minulosti," řekl prezident klubu Michal Chládek.

Také kouč Bobrovský je přesvědčen, že kádr bude kvalitnější než v minulé sezoně. "Jinak bychom do další sezony nešli," řekl Bobrovský, který věří, že si už basketbalovou smůlu vybrala Romana Hejdová. V únoru si při zápase ve Strakonicích těžce poranila koleno a přišla o start na olympiádě v Londýně. Nyní už je čtyřiadvacetiletá hráčka zdravá a v pondělí se zapojí do přípravy.

"Slibuji si hodně i od Peckové s Hanušovou, které získaly zkušenosti v reprezentaci. A výkonnostně se posunou i Kašpárková se Švédkou Abdiovou," dodal Bobrovský. Zatím ale nechtěl mluvit o vyhlídkách svých svěřenkyň v nadcházejícím ročníku Evropské ligy. "Soupisky a tím i síla kádrů budou známy až před zahájením soutěže. Bude záležet na financích jednotlivých klubů," uvedl brněnský kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.