ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

České volejbalistky jsou krůček od postupu na ME

Velikost textu:

Opava - České volejbalistky porazily na úvod druhého kvalifikačního turnaje v Opavě Slovinsko 3:1 a prakticky si zajistily přímý postup na mistrovství Evropy, které se příští rok koná v Polsku. Po čtyřech utkáních vedou české reprezentantky skupinu bez prohry a k definitivě jim schází uhrát v závěrečných dvou zápasech proti Albánii a Moldavsku jeden set.

České volejbalistky porazily v kvalifikačním turnaji o postup na ME Slovinsko.
České volejbalistky porazily v kvalifikačním turnaji o postup na ME Slovinsko.

Český tým zápasil ve vstupním duelu s vlastní nervozitou. První míč uhrál až za stavu 0:5 a stín zlého startu na něm ležel celý první set. Hrozivou ztrátu sice dorovnal zlepšeným servisem, ale i za stavu 11:10 se nezbavil nervozity a dobré okamžiky prokládal banálními chybami.

Ani náskok 24:22 výběru trenérky Táni Krempaské nestačil. Dva setboly Slovinky odvrátily a v přetahované jim nakonec zkušená legionářka Borovinšeková vystřílela v úvodní hře vítězství, které jim ještě dávalo naději na sesazení soupeřek z prvního místa.

Češky potřebovaly získat aspoň set. Jejich hra se od druhé sady rapidně zvedla s příchodem Havelkové a Kallistové a vyváženým výkonem na příjmu i bloku dlouho držely až čtyřbodový náskok. Soupeř zápas zdramatizoval, když srovnal na 15:15, ale koncovka byla v režii českých volejbalistek, které se při rozhodujících výměnách prosadily kvalitní obranou na síti.

Za stavu 1:1 na sety z českého celku definitivně spadly obavy. Tým se uklidnil a zkonsolidovaná sestava byla míč od míče jistější především v útoku. Proti pestré ofenzivě a přesným smečům byly Slovinky stále bezbrannější. V závěru hostující hráčky rezignovaly. Prostřídanou sestavu domácí celek rychle smetl z opavské palubovky a může pomalu slavit: přímý postup na šampionát do Polska zaručí zisk jediného setu v závěrečných dvou utkáních proti papírově slabším protivníkům, než bylo Slovinsko.

"Druhou část kvalifikace jsme rozehrály dobře, ale čekají nás ještě dva zápasy a my k nim musíme přistoupit zodpovědně," zarazila předčasné oslavy trenérka Krempaská. Podle ní dělaly Češkám v úvodu potíže některé individuality v řadách slovinského družstva. "Klíčové hráčky jsme v závěru setu neubránily. Pak jsme se ale rozehrály, začaly i dobře blokovat a postupem zápasu jsme byly lepší ve všech činnostech," řekla Krempaská.

Výsledky:

Česko - Slovinsko 3:1 (-28, 20, 20, 14)

Rozhodčí: Juhasz (Maď.), Lagierski (Pol.). Čas: 94 min. Diváci: 400. Sestava ČR: Mühlsteinová, Šenková, Plchotová, Matuszková, Kučerová, Pastulová, libero Jášová - Havelková, Kallistová, Jelínková, Havlíčková.

Další zápas:

Moldávie - Albánie 1:3 (-22, -17, 23, -12).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.