ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Českým basketbalistkám chybí krůček k postupu na olympijské hry

Velikost textu:
aktualizováno 11. 6. 2008 21:53

Madrid - České basketbalistky porazily ve svém druhém vystoupení v kvalifikačním turnaji o postup na olympijské hry Angolu zcela jednoznačně 86:54 a vyhrály svoji skupiny. Pokud v pátečním čtvrtfinále v Madridu zvítězí nad Japonskem, zajistí si účast v Pekingu.

Zápas kvalifikačního olympijského turnaje mezi Českem a Angolou.
Zápas kvalifikačního olympijského turnaje mezi Českem a Angolou.

České hráčky zaskočily Angolu bleskovým nástupem. Po jednoduchých kombinačních akcích a přesné koncovce získal tým po čtyřech minutách až nečekaně snadno třináctibodový náskok. Velký podíl na zdařilém vstupu měla neomylně střílející Machová, která konto soupeřek zatížila dvěma tříbodovými koši, k tomu přidala dva proměněné trestné hody a trojku si připsala také Večeřová.

Teprve poté se začaly dostávat do hry také soupeřky. Šňůrou sedmi bodů Angola snížila, v závěru první čtvrtiny se ale opět prosazovaly české basketbalistky. Ve druhé desetiminutovce se africký tým probral z útlumu, přitvrdil hru v obraně, začal lépe kombinovat a postupně ukrajoval z bodového manka. Hráčky Angoly se dokázaly dostávat do výhodných střeleckých pozic v tříbodovém prostoru a do poločasové přestávky vstupoval český tým už jen s vedením 38:30.

Po změně stran ještě Alonsová snížila rozdíl na šest bodů, hrozící drama však české basketbalistky rychle zažehnaly. Zpřesnily obranu, kde nenechávaly soupeřkám už zdaleka tolik prostoru jako ve druhé čtvrtině. K tomu přidal český tým také přesnou kombinaci a jistou koncovku. Vedle Machové, která proměnil pět ze šesti pokusů z tříbodového území, patřila ke střeleckým tahounkám v pohodě hrající Mokrošová. Prosazovala se i Vítečková a v závěru utkání také Večeřová. Třetí čtvrtinu vyhrál český celek 21:10 a zajistil si klid do koncovky.

V závěrečné čtvrtině už tempo českého týmu částečně opadlo. Trenér Bobrovský dal postupně příležitost i Uhrové a Hejdové. Ani tyto změny se však neodrazily na průběhu utkání. Pozorně hrající české basketbalistky nedovolily Angole pomýšlet na zvrat, který se jí podařil v závěru úterního zápasu proti Argentině.

"Druhý poločas už byl z naší strany zcela jednoznačný. Překvapilo mě, že se hráčky Angoly nestačily vracet do obrany. Tuto slabinu jsme využívali rychlými protiútoky a snadnými koši. Musím ocenit naši výbornou střelbu z tříbodového prostoru, kde se dařilo hlavně Machové a dobře hrála i Mokrošová," uvedl Bobrovský.

K překvapením dnešních zápasů patří prohra domácího Španělska s Brazílií 68:71. Ve čtvrtfinále Španělsko narazí na Kubu, která vyhrála suverénně skupinu D. Zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Lotyšsko - Angola a Brazílie - Bělorusko.

Výsledky

Skupina B:

Česká republika - Angola 86:54 (24:9, 38:30, 59:40)

Nejvíce bodů: Machová 21, Večeřová a Mokrošová po 12, Vítečková 10 - Vicenteová 12, Mauriciová a Cardosová po 9. Trestné hody: 20/14 - 25/17. Fauly: 25:22. Trojky: 10:5. Diváci: 400.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.