ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

České volejbalistky odrazily nápor Nizozemek, úvod Evropské ligy vyhrály

Velikost textu:
aktualizováno 3. 6. 2012 21:08

Brno – Pod taktovkou nového trenéra Carla Parisiho z Itálie, vyhrály české volejbalistky úvodní turnaj skupiny C Evropské ligy. V závěrečném duelu dvou neporažených celků zdolaly až v tiebreaku po zajímavé bitvě hráčky Nizozemska 3:2. V utkání o třetí místo Řecko zdolalo Izrael 3:1. Druhý turnaj Evropské ligy je na programu od pátku do neděle v Nizozemsku.

Česká reprezentantka Kristýna Pastulová
Česká reprezentantka Kristýna Pastulová

Do zápasu vstoupily české volejbalistky s respektem a nervozitou. Po nevynucených chybách nabídly soupeřkám čtyřbodový náskok 7:3. Postupně se ale vymanily z útlumu, v zakončení se nejvíce dařilo Kossanyiové a výborně blokovala akce soupeřek Pastulová. Od stavu 8:8 už diktovaly tempo české volejbalistky. Jejich předností byla přesnější kombinační souhra, přesnými přihrávkami připravovala útočné akce nahrávačka Mühlsteinová. Koncovku prvního setu zvládl český tým s naprostým přehledem.

Podstatně vyrovnanější průběh měla druhá sada. Přesnějším podáním české volejbalistky tlačily své soupeřky do defenzivy. Nizozemské hráčky postupně srovnaly krok, ještě stačily vyrovnat na 22:22, agresivnější domácí volejbalistky ale zvrat nepřipustily.

Aneta Havlíčková a Michaela Monzoniová na bloku
Aneta Havlíčková a Michaela Monzoniová na bloku

Obdobný průběh měl dlouho i třetí set, v němž si české volejbalistky udržovaly bodový náskok. Za stavu 18:17 ale na dvacet minut vypadl v hale proud. Neplánovaná přestávka české hráčky rozhodila. Sice ještě vedly 21:19, jejich soupeřky ale koncovku zvládly mnohem lépe.

Smeč Heleny Havelkové
Smeč Heleny Havelkové

Ztracená sada se odrazila na psychice obou týmů. Nizozemky získaly sebedůvěru, zvýšily produktivitu útočných akcí. Naopak české hráčky se začaly trápit, ztratily předcházející jistotu, mnohem více chybovaly a z jejich výkonu se vytratila sebedůvěra. V rozhodujícím tiebreaku měly Češky více sil. Důrazem postupně získaly náskok 12:6 a ten jim už stačil k tomu, aby dotáhly zápas do úspěšné koncovky.

České volejbalistky
České volejbalistky
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.