Zubří slaví v předstihu extraligový titul

Praha - Letošní vítězství v tuzemské extralize házenkářů může v jednozápasovém předstihu slavit tým Zubří. Pomohla mu k tomu prohra loňského mistra pražské Dukly 25:26 s Lovosicemi. Zubří se z triumfu raduje po dlouhých 15 letech, celkově jde o jeho třetí titul. Spolu s diváky může oslavovat v posledním zápase sezony doma proti Jičínu v neděli od 17:30.

Házenkáři Zubří
zdroj: ČT4

Dukla před závěrečným kolem ztrácela na vedoucí Zubří bod, ale jelikož měla horší bilanci ze vzájemných zápasů, potřebovala k udržení naděje na zlato Lovosice porazit. Loňský vicemistr však už v poločase vedl o dvě branky, po změně stran zvýšil až na 25:20 a přečkal i mohutný finiš Pražanů.

Dukla dokázala vyrovnat na 25:25, poslední slovo měl ale lovosický Jelínek. Ten v závěrečné minutě překonal domácího brankáře Petržalu ze sedmimetrového hodu a nepřímo tak rozhodl o letošním mistrovi extraligy.