ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nymburk útočí na devátý titul, v cestě mu stojí Prostějov

Velikost textu:

Praha - Basketbalisté Nymburka zahájí pokus o zisk devátého českého titulu v řadě. Ve finále vyzvou stejně jako v předešlých dvou sezonách Prostějov, který věří, že souboj s ligovým suverénem zdramatizuje minimálně podobně jako před rokem, kdy v sérii na čtyři vítězná utkání dvakrát vyhrál a jednou dovedl zápas do prodloužení.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté

Nymburk vládne české lize od sezony 2003/2004. S osmi tituly je českým rekordmanem a nyní Středočeši doufají, že přidají i devátou trofej. "Je to vyvrcholení naší desetiměsíční práce. Proto k tomu přistupujeme s maximálním soustředěním. Hráči v Nymburce už mají s těmito zápasy hodně zkušeností," řekl před finále trenér nymburských Lvů Ronen Ginzburg.

Jeho slova potvrdil i kapitán Ladislav Sokolovský, kterého čeká už dvanácté finále za posledních 13 let. "Ale každé finále má svůj náboj a je jedno, jestli je první, osmé nebo desáté. Ve finále každý ví, že jsou to poslední zápasy. Jde o završení sezony a rozhoduje se o tom, zda bude sezona úspěšná, či nikoliv. Všichni hráči jsou naladěni a ochotni dát do zápasu úplně všechno," prohlásil Sokolovský.

Ronen Ginzburg
Ronen Ginzburg

Prostějov musel finále doslova vydřít v rozhodujícím utkání s Děčínem, ve kterém vyhrál o čtyři body. "Děčín je skvělý tým, který navíc už měl splněno, takže mohl hrát uvolněně, jelikož postup do finále by pro něj byl něčím navíc. Teď jsme v podobné roli my. Svůj úkol jsme postupem do finále splnili a nyní si můžeme zápasy s Nymburkem užít a pokusit se mu boj o titul co nejvíce zkomplikovat," řekl kouč Zbyněk Choleva.

Věří, že jeho svěřenci mají šanci na to konečně utnout nymburskou nadvládu. "V této sezoně jsme je už doma porazili, byť nymburští hráči měli v hlavách i nohách spoustu jiných zápasů a nebyli v úplně nejsilnější sestavě. Určitě to bude hrozně těžké, ale rádi bychom s nimi hráli vyrovnaně. Pokud se nám bude dařit, proč ne?" dodal Choleva. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.