ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Semifinále mezi Děčínem a Prostějovem rozhodne pátý zápas

Velikost textu:

Děčín - Semifinále ligy basketbalistů mezi Děčínem a Prostějovem rozhodne až pátý zápas. Děčín pokračoval v tradici výher domácích týmů, zvítězil 76:66 a vyrovnal stav série na 2:2. Páté utkání se bude hrát v úterý v Prostějově.

Basketbalový koš
Basketbalový koš

"Bylo to urputné a bojovné utkání v pekelné atmosféře. V zápasu bylo spousta fyzických kontaktů, hodně soubojů, zajímavých akcí, úžasných reakcí publika. Řekl bych, že to byla letos nejkrásnější atmosféra," zdůraznil trenér Děčína Pavel Budínský.

Hráčům poděkoval za bojovnost a odhodlání. "Porážka v Prostějově s námi mohla udělat to, že bychom byli skleslí, ale my jsme se z toho rychle oklepali a řekli si, že můžeme vybojovat s Prostějovem ještě další zápas, a to se podařilo. I když budeme hrát venku, tak si myslím, že máme šanci, třebaže menší, a o ni se popereme," dodal domácí kouč.

Prostějov ztratil kontakt v druhé čtvrtině, po níž prohrával o dvanáct bodů. "Domácí byli lepším týmem od začátku do konce, hráli velmi dobrou agresivní obranu. My jsme se nedostávali do střel, a když, tak to byly střely z vynucení," řekl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Důvod porážky hledal především v tom, že se hosté nedostali do tempa. "Jakmile nám Děčín odskočil a byl v pohodě, tak už to bylo hodně těžké. My na konci zkoušeli trochu vabank a trochu jsme skóre zkorigovali, ale stejně se to nepodařilo," prohlásil Choleva.

přehrát video
Sestřih utkání

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.