ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Pozemkáři na olympijské kvalifikaci poprvé vyhráli

Velikost textu:

Kakamigahara (Japonsko) - Po čtyřech prohrách a ztrátě šance na olympijskou účast si čeští pozemní hokejisté připsali na kvalifikačním turnaji v Japonsku první vítězství. V souboji dvou nejhorších týmů šestičlenné skupiny porazili Brazílii 5:0. Se stejným soupeřem se v neděli utkají o konečné páté místo.

Čeští pozemkáři porazili Brazílii 5:0
Čeští pozemkáři porazili Brazílii 5:0

Češi zahájili kvalifikaci prohrou s domácí Japonskem, pak podlehli Jihoafrické republice a o gól Rakousku i Číně. Domácí mužstvo a Jihoafričané se v nedělním finále utkají o jediné postupové místo do Londýna.

O české branky do brazilské sítě se dnes podělilo pět různých střelců. V prvním poločase to byli Bernátek s Burešem a Procházkou, který skóroval z trestného rohu, po změně stran přispěli k vysoké výhře Seemann a Vacek.

"Nebylo to perfektní, ale dobré. Vytvořili jsme si velmi mnoho šancí, ale opět jsme měli problém s jejich proměňováním. Na tom budeme muset do startu Světové ligy a mistrovství Evropy v Belgii zapracovat. Stejně jako na fyzičce a odbourání základních individuálních zlozvyků a z toho pramenících chyb," řekl svazovému webu německý asistent českého týmu Chris Faust.

přehrát video
Čeští pozemkáři porazili Brazílii 5:0
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.