ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva
Kvalifikace OH

Pozemkáři prohráli i s Rakouskem

Velikost textu:

Kakamigahara (Japonsko) - Čeští pozemní hokejisté si na olympijských hrách v Londýně nezahrají. Naději na premiérovou účast v historii jim sebrala prohra 1:2 s Rakouskem na kvalifikačním turnaji v japonské Kakamigahaře.

Hanus chytá penaltu
Hanus chytá penaltu

Oba soupeři prohráli své předchozí dva zápasy a pouze dnešní výhra jim mohla udržet teoretickou šanci na postup. Rakušany poslal do vedení trefou z trestného rohu Michael Körper, o vyrovnání se postaral Ondřej Vudmaska. Ještě do přestávky ale přidal Körper z penalty druhou branku.

Ve druhém poločase výběr trenéra Michala Tomse skórovat nedokázal a navázal na předchozí porážky s Japonskem (0:6) a Jihoafrickou republikou (2:6). V nekompletní tabulce je předposlední, na první dvě příčky, které zaručují účast ve finále o jedno místo v Londýně, ztrácí šest bodů. Ve středu české pozemkáře čeká dosud neporažená Čína a v pátek uzavřou kvalifikaci s Brazílií.

Češi hráli v Japonsku o první účast na olympiádě v historii. Na hrách v Moskvě v roce 1980, které však některé státy bojkotovaly, startovaly pouze československé pozemkářky a získaly stříbrné medaile.

přehrát video
Pozemní hokejisté na OH nepojedou
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.