ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Pozemkáři věří v kvalifikaci na OH, čeká je Japonsko

Velikost textu:

Kakamigahara - Boj o historicky první účast na olympijských hrách začnou ve čtvrtek v Kakamigahaře proti domácímu Japonsku čeští pozemní hokejisté. Ze šesti účastníků, kterými jsou ještě Jihoafrická republika, Čína, Rakousko a Brazílie, postoupí do Londýna jen vítěz finále, které si zahrají dva nejlepší týmy po duelech ve skupině každého s každým.

Pozemní hokej
Pozemní hokej

Podle světového žebříčku je český tým na 23. místě, tedy až na páté pozici z účastníků kvalifikace za JAR (12.), Japonskem (15.), Čínou (17.) a Rakouskem (21.). Níže postavená je pouze Brazílie (42.). Přesto je podle zástupců českého týmu naděje na úspěch velká, a to především díky tomu, že oproti původnímu nasazení není ve skupině Španělsko, které už má účast jistou a nahradila jej v kvalifikaci Jihoafrická republika. Ta je nyní největším favoritem.

"Už se kvalifikovala, protože vyhrála Africké hry. Olympijský výbor Jihoafrické republiky to ale zamítnul, protože na poslední olympiádě skončili poslední. Proto došlo k výměně mezi Španělskem a JAR," řekl trenér českých pozemních hokejistů Michal Toms.

Češi jsou optimisté

Přesto vládne v českém výběru optimismus. "Kdyby tam zůstali Španělé, tak je to o něčem jiném. Ti jsou extratřída. S týmy, které máme teď, se dají sehrát dobré zápasy. Záleží, jestli budeme zdravotně v pořádku a jestli budeme mít štěstí," doplnil trenér.

Do dějiště turnaje odletěla česká výprava v pátek. "Hráli jsme kvalifikaci na mistrovství světa v Argentině v Buenos Aires, takže víme, co lze od aklimatizace očekávat a jsme připraveni," řekl Toms. První zápas tým čeká od devíti hodin středoevropského letního času s domácím Japonskem. Podle Tomse je možná výhoda, že jeho tým Japonci neznají.

Po vstupu s Japonskem narazí český tým v sobotu (3:00) na JAR, v pondělí (6:30) se utká s Rakouskem, ve středu (11:30) s Čínou a v pátek (6:30) s Brazílií. Finále je na programu v neděli 6. května o 9:00.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.