ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Nymburk ve druhém finále deklasoval Nový Jičín 89:47

Velikost textu:

Nymburk - Basketbalisté Nymburka porazili ve druhém finále NBL Nový Jičín po excelentním výkonu vysoko 89:47 a vedou po domácích zápasech v sérii 2:0. Hosté udrželi krok pouze v úvodní čtvrthodině, v dalším průběhu zcela odpadli. Nymburk velice dobře bránil, přesně zakončoval své protiútoky a po vydřené sobotní výhře tentokrát uštědřil soupeři krutou porážku. Třetí utkání je na programu ve středu od 18:00 v Novém Jičíně.

Basketbalista Nymburku Radoslav Rančík
Basketbalista Nymburku Radoslav Rančík

Nový Jičín přitom vstoupil do zápasu aktivně. Snažil se o rychlý přechod do útoku a vycházela mu i koncovka. Favorizovaný domácí tým se do tempa dostával pomaleji, v úvodu zápasu se hledal i střelecky. Ještě ve 12. minutě vedli hosté 24:20, ale v nastavené laťce ze soboty vydrželi jen do úvodu druhé čtvrtiny.

Obrat ve vývoji přišel po přechodu Nymburka na účinnou zónovou obranu. Výsledkem byla desetibodová šňůra a rychlý nárůst rozdílu ve skóre. Hosté ztratili herní rytmus a nedostávali se do střeleckých pozic. Po čtvrthodině Nymburk definitivně otočil výsledek a už jen zvyšoval náskok. Hlavní zbraní domácího týmu bylo zakončení z podkošového prostoru a lepší doskakování. Jen za první poločas takto získal Nymburk o dvanáct míčů více.

Po změně stran se trápení Nového Jičína, kterému viditelně docházely síly, ještě více prohloubilo. Za šest minut dali hosté pouze jeden koš a precizně hrající Nymburk získal až dvacetibodový náskok. Jičínský trenér Choleva se snažil tlak soupeře eliminovat změnami obranných systémů i střídáním, ale na favorita už nic neplatilo.

Ve třetí čtvrtině zaznamenali basketbalisté Jičína pouhých šest bodů. Domácí tým nadále přesněji kombinoval i bránil a jednoduchými akcemi se dostával až do podkošového prostoru ke snadnému zakončení. Závěr byl jeho jednoznačnou záležitostí.

"Oproti sobotnímu utkání jsme se výrazně zlepšili v defenzivě. Udělali jsme i malé herní změny a výsledek se dostavil. Jsem velmi spokojen s naší obrannou hrou, neboť jsme soupeři nenechali příliš prostoru k útočení. Ale nic není ještě definitivně rozhodnuto, neboť každý zápas je jiný," uvedl trenér Nymburka Muli Katzurin.

Novojičínský Zbyněk Choleva uznal, že jeho tým nevydržel se silami. "Naše hra ve druhé čtvrtině už ale byla špatná. Soupeř nesmírně zkvalitnil obranu a my jsme nevěděli kudy kam. Chybělo nám kvůli zraněním i více hráčů na střídání," dodal Choleva.

Výsledek - finále, 2. zápas:

ČEZ Basketball Nymburk - Geofin Nový Jičín 89:47 (19:20, 40:29, 62:35)

Nejvíce bodů: Schilb 20, Benda a Rančík po 16, Mack 10 - Šarovič 15, Reinberger 7, Walker a Pelikán po 6. Rozhodčí: V. Lukeš, Šedivý, Vondráček. Trestné hody: 22/17 - 14/11. Fauly: 15:18. Trojky: 4:2. Diváci: 1250. Stav série: 2:0.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.