ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Jícha je druhým nejlepším házenkářem světa

Velikost textu:

Kolín nad Rýnem (Německo) - Nejlepší házenkář světa roku 2010 Filip Jícha skončil v anketě Mezinárodní házenkářské federace (IHF) za minulý rok druhý. Českou hvězdu vystřídal na pomyslném trůnu Dán Mikkel Hansen, mezi ženami byla oceněna Norka Heidi Lökeová.

Filip Jícha
Filip Jícha

Tahoun letošních mistrů Evropy Hansen vyhrál prestižní anketu jako první Dán v historii. Od expertů IHF, fanoušků a zástupců médií dostal 31 procent hlasů a druhého Jíchu porazil o 10 procent. Další místa obsadilo francouzské trio Nikola Karabatic, Luc Abalo (oba 19 procent) a Thierry Omeyer (10 procent).

Čtyřiadvacetiletý Hansen vedle triumfu na lednovém ME, k němuž přispěl devíti góly ve finále proti domácímu Srbsku, získal v minulém roce také double za triumf v lize a poháru se svým týmem AG Kodaň.

Devětadvacetiletá Lökeová z Györu, jež dostala 28 procent hlasů, vyhrála za uplynulý rok téměř vše. S bývalým klubem Larvik se stala norskou mistryní, vyhrála domácí pohár i Ligu mistrů, v barvách národního týmu zase slavila titul mistryně světa. Druhá skončila Francouzka Alison Pineauová (22 procent) a třetí další Norka Katrine Lundeová-Haraldsenová (20 procent).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.