ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Basketbalistky USK se poperou o přežití v Eurolize

Velikost textu:

Praha - Na basketbalistky ZVVZ USK Praha čeká dnes utkání o všechno. Po úterní porážce v Polsku musejí doma porazit Wislu Krakov, jinak pro ně účinkování v této sezoně Evropské ligy skončí. Pokud vyhrají, vrátí sérii do Krakova na rozhodující duel a oživí šanci na postup do finálového turnaje.

Radost hráček USK
Radost hráček USK

V prvním utkání hráčky USK svedly s Krakovem urputnou bitvu obran. Dvakrát dokázaly dohnat výraznou ztrátu, potřetí se jim to už nepovedlo. A to především proto, že kvůli zraněním Ilony Burgrové a DeLishy Miltonové-Jonesové a problému s fauly u Petry Kulichové měly výrazný handicap pod košem. Wisla doskočila v útoku o 12 míčů víc, takže získala mnoho opakovaných střel, což představovalo hlavní rozdíl mezi oběma týmy.

"Nemyslím si, že bychom odehráli špatný zápas. Kdybychom v závěru neriskovali, tak bychom prohráli minimálním rozdílem. Bohužel se projevilo, že nejsme v ideální pohodě pod košem, což bylo vidět i na útočných doskocích," řekl trenér Lubor Blažek.

Lindsey Whalenová
Lindsey Whalenová

Přes pozornou obranu Krakova se prosazovala jen rozehrávačka Lindsey Whalenová, autorka 19 bodů, naopak Eva Vítečková byla kromě jedné povedené pasáže téměř neviditelná. Ani dalším hráčkám se tolik nedařila střelba, o to důležitější bude, aby české mistryně využily prostředí, na které jsou zvyklé.

Soupeř před odvetou počítá s tím, že v Praze bez podpory svého publika to bude mít mnohem těžší než doma. "Určitě to bude pro nás hodně těžké utkání. Jeden krok jsme ale už udělali, teď je třeba udělat ten druhý, a to pokud možno už v Praze. Ani jeden z týmů se nemá čím překvapit, takže to bude především o psychice," dodal kouč Wisly José Hernandez.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.