ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Basketbalistky USK prohrály v play-off Euroligy s Krakovem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2012 22:18

Krakov - Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály úvodní utkání osmifinále Evropské ligy na palubovce Wisly Krakov 52:66. V pátek musí doma zvítězit, aby vrátily sérii na dvě vítězství k rozhodujícímu duelu do Polska. V opačném případě pro ně soutěž skončí. 

Nejlepší střelkyně USK v utkání Lindsey Whalenová
Nejlepší střelkyně USK v utkání Lindsey Whalenová

Úvod zápasu byl exhibicí rozehrávaček obou týmů. V sestavě Wisly se překvapivě objevila Erin Phillipsová, která zaznamenala první šest bodů Krakova. Na straně USK jí konkurovala Lindsay Whalenová, jež dala devět z úvodních 11 bodů Pražanek. V útoku byla ale příliš osamocena, zatímco v dresu Krakovu se dařilo více hráčkám v čele s Nicole Powellovou.

Od 5. minuty tak začala mít Wisla převahu a ze stavu 8:9 otočila na 23:11. Po čtvrthodině hry prohrávaly české mistryně už o 13 bodů, ale dokázaly se vzpamatovat. Pomohl i příchod nové posily Viktorie Mirčevové, která ve druhé čtvrtině zaznamenala osm bodů. Výsledkem byl přijatelný poločasový rozdíl pět bodů.

V úvodu druhé půle se USk dostalo do potíží, když kvůli faulům musela střídat Petra Kulichová, což byl při zranění dalších pivotek Ilony Burgrové a DeLishy Miltonové-Jonesové výrazný problém. Krakov tak získal výškovou převahu a rychle se to projevilo na skóre; Wisla odskočila na deset bodů.

přehrát video
Reportáž Tomáše Budky

Pak se probudila do té doby nevýrazná Eva Vítečková, ale ani to nepomohlo. Krakov si taktickou a kolektivní hrou hlídal svůj náskok. USK k obratu nepomohla ani zónová obrana. Oba týmy měly nízkou úspěšnost střelby, ovšem Krakovu k výhře dopomohlo velké množství útočných doskoků. Hráčky USK si s 52 body připsaly v útoku druhý nejhorší výsledek v tomto ročníku Evropské ligy, pouze v úvodním duelu s Bourges zaznamenaly o bod méně.

Střelecky se dařilo jen Whalenové, která si připsala 19 bodů, žádná z jejích spoluhráček nepřekročila desetibodovou hranici. V polském týmu se to povedlo hned čtyřem hráčkám.

Eva Vítečková
Eva Vítečková

"Nemyslím si, že bychom odehráli špatný zápas. Obrany obou týmu přehrály útoky. Kdybychom v závěru neriskovali, tak ani Krakov se nedostane přes 60 bodů," řekl trenér USK Lubor Blažek. "Bohužel se projevilo, že nejsme v ideální pohodě pod košem. A když se přidaly fauly Petry Kulichové, měli jsme to těžké, protože dohrávat na malé pivoty Mirčevovou a Montaňanovou je proti takovému týmu velká nevýhoda, což bylo vidět i na útočných doskocích," dodal.

Mrzí ho, že tým nemůže kvůli zraněním předvést optimální výkon. "Bohužel. Loni nás trápila zranění Maltsiové s Vítečkovou, teď jsou to pivotky. Naopak Wisle se vrátila rozehrávačka Phillipsová, která byla důležitým faktorem zápasu," uvedl Blažek.

Přesto věří, že USK má na to, aby v Praze vyhrál a vrátil sérii do Krakova. "Vypadá to, že DeLisha nebude k dispozici ani v Praze. Ale i takto oslabeni máme na to, abychom Krakov doma porazili," dodal Blažek. 

Wisla Krakov - USK Praha 66:52 (23:11, 34:29, 46:40)
Nejvíce bodů: Bjelicová a Phillipsová po 15, Kobrynová a Powellová po 14 - Whalenová 19, Vítečková 9, Mirčevová a Elhotová po 8. Fauly: 14:18. Trestné hody: 21/14 - 10/9. Trojky: 4:1. Stav série: 1:0. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.