ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Basketbalistka Reisingerová se stala nejlepší střelkyní historie

Velikost textu:

Trutnov - Jeden obdivuhodný rekord padl o víkendu také v naší nejvyšší soutěži basketbalistek. Osmatřicetiletá Petra Reisingerová sice nepomohla týmu VŠ Praha k vítězství na palubovce Trutnova, ale díky šestnácti bodům se dostala do čela tabulky nejlepších střelkyň v historii soutěže. Do dneška posbírala neskutečných 5 852 bodů. 

Reisingerová přebírá cenu
Reisingerová přebírá cenu

V Trutnově chybělo Petře Reisingerové k překonání rekordu Jany Stejskalové dvanáct bodů. Na konci prvního poločasu se vyšplhala už na deset bodů. Překonání rekordu ovšem není nic lehkého, první pokus nevyšel. Až ve dvacáté sedmé minutě dosáhla dvanácti bodů a překonala Stejskalovou na čele ligových tabulek.

Hned po třetí čtvrtině zápasu tak následoval krátký ceremoniál. Do kocne zápasu se vyšplhala ještě na šestnáct bodů a zastavila se na hranici 5 852. O radost ji nepřipravila ani porážka jejího týmu VŠ s Karou Trutnov 59:73. "Jasně, že mám radost, bylo to super," řekla rekordmanka po zápase České televizi. "Osobně jsem se, že se tady něco chystá, dozvěděla asi až předevčírem. Že jsem se takto přiblížila, jsem ani netušila. Je to krásný pocit," uzavřela.

přehrát video
Rekordmanka Reisingerová
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.