ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Oslabené basketbalistky USK věří v úspěch v krakovském pekle

Velikost textu:

Krakov - Basketbalistky ZVVZ USK Praha se dnes pokusí přiblížit postupu do závěrečného turnaje Evropské ligy. K tomu potřebují vyhrát na palubovce Wisly Krakov, kterou požene domácí publikum, jež umí vytvořit pekelnou atmosféru. USK budou chybět klíčové podkošové hráčky Ilona Burgrová a DeLisha Miltonová-Jonesová. I bez nich ale české mistryně věří, že soupeře v souboji na dvě vítězství zdolají. Zápas v Krakově začíná dnes v 19:45, druhé utkání se hraje v pátek na Folimance od 18:00. Případný rozhodující třetí duel by se hrál 1. března znovu v Polsku.

Lindsay Whalenová v dresu USK
Lindsay Whalenová v dresu USK

Wisla skončila v základní skupině C na druhém místě, když například dvakrát porazila silný Spartak Moskva. Na druhou stranu ale jednu ze čtyř porážek utrpěla s Brnem, které bylo nakonec poslední. "V základní skupině předváděla vynikající výkony. Dvakrát porazit Spartak je samo o sobě vizitka jako hrom. V Brně sice prohrála po velmi dobrém výkonu domácích, ale to nic nemění na tom, že se utkáme s vynikajícím soupeřem," řekl asistent trenéra USK Ivan Beneš. "Každopádně jsme odhodláni jít za cílem, který jsme si stanovili: Být mezi osmi nejlepšími," dodal.

Podle Beneše má Wisla vyvážený tým na všech postech bez výraznější slabiny či přednosti. "Jestli něčím vyniká, tak je to fanouškovské prostředí. Tam je to peklo. Nicméně víme, co nás čeká, viděli jsme videa z domácích zápasů Krakova a věřím, že se z toho nesložíme. Máme zkušené družstvo a troufám si tvrdit, že prostředí nás neporazí," věří.

Basketbalistky USK v Eurolize
Basketbalistky USK v Eurolize

Wisla byla čtvrtým nejlépe bránícím týmem základní části, v průměru inkasovala jen 64,5 bodu na utkání. "Krakov brání velice dobře, ale myslím si, že i my jsme schopni podat vynikající obranný výkon. Odhaduju, že obrana bude rozhodujícím prvkem celé série," dodal.

Oporami Krakova jsou americká křídelnice Nicole Powellová, polská pivotka Ewelyne Kobrynová a belgická rozehrávačka Anke De Mondtová. K týmu se nově připojila bývalá hráčka Brna Taj McWilliamsová-Franklinová, jejíž start proti USK je však nejistý. "Powellová a Kobrynová si drží stálou výkonnost. Než se zranila, předváděla mimořádně dobré výkony i Erin Phillipsová," připomněl Beneš, že Krakov bude bez klíčové rozehrávačky.

Hráčka USK Kateřina Elhotová:

"Ráda hraju pod velkým tlakem a v hale, kde je hodně lidí a kde je velká vřava. Krakovské prostředí je ideální pro někoho, kdo už tam byl a mohl tam zažít nějaký zápas. Atmosféra je tam úžasná."

Nastoupí nová posila Mirčevová

Také USK se potýká se zdravotními problémy. "Kromě Ilči Burgrové, u které je jasné, že nebude hrát, nám zřejmě bude chybět v prvním utkání i DeLisha Miltonová-Jonesová. Její zdravotní stav není dobrý a uvidíme, jestli se v několika příštích dnech zlepší natolik, aby mohla nastoupit do odvety v Praze," řekl Beneš. Jejich místo zaujme posila z VŠ Praha Viktoria Mirčevová. "Snažili jsme se ji co nejrychleji zapracovat do našeho systému. Nebylo moc času, naštěstí Viki je docela kreativní, chápe jednotlivé kombinace, a byť všechno chce svůj čas, věřím, že to zvládne a bude platnou posilou."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.