ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Florbalový Chodov vyhrál, Jendřišák rekord nepřekonal

Velikost textu:

Praha – v 19. kole mužské florbalové Fortuna extraligy porazil na nájezdy vedoucí Chodov nováčka z Otrokovic. V utkání mohl pražský tým překonat hned dva rekordy. Zatímco dva body za vítězství Chodovu stačily ke stanovení nového nejvyššího bodového zisku mužstva v základní části, útočník pražského týmu Matěj Jendrišák stále čeká na překonání rekordu v kanadském bodování Fortuna extraligy. Chodov navíc na prvním místě tabulky nahradily po tříbodové výhře nad Pardubicemi Vítkovice.

Chodovský Matěj Jendřišák
Chodovský Matěj Jendřišák

Nováček z Otrokovic potvrdil, že se mu proti Chodovu daří. V první vzájemném utkání dokázal favorita porazit, na domácí půdě ho obral o jeden bod, když v Praze podlehl 5:4 po samostatných nájezdech.

Do zápasu vstoupil lépe Chodov, po první třetině vedl 2:0. Pak se ale do hry o dobrý výsledek vrátily i hostující Otrokovice. V 37. minutě se dokonce dostaly zásluhou branky Michala Hradila do vedení 3:2. Utkání nakonec dospělo až k nájezdům. Rozhodující proměnil chodovský Jiří Curney a Chodov se tak dočkal první letošní výhry proti Otrokovicím.

"Dnešní utkání bylo z naší strany celkem odfláknuté. Myslím si, že vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli," komentoval zápas Jendřišák.

Tomu chyběly před utkáním k překonání rekordu extraligy pouhé dva kanadské body. V zápase si však připsal pouze jednu asistenci a rekordní zápis tak zůstává nepřekonán. "Před každým tréninkem, před každým zápasem se mě ptají, kdy to překonám a není to pro mě příjemné. Jdu do toho zápasu s takovým zbytečným tlakem, který si vytvářím sám na sebe a mám to v hlavě," přiznává Jendřišák.

přehrát video
Jendřišák rekord nepřekonal
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.