ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Naštvaná Horáková: Musí zpět do Ruska

Velikost textu:

Košice - Česká basketbalistka Hana Horáková se vrací po krátkém hostování v Košicích do ruského Jekatěrinburgu, kde má smlouvu. Jednatřicetiletá vicemistryně světa a nejlepší hráčka Evropy z roku 2010 tak může paradoxně koncem měsíce v osmifinále Evropské ligy nastoupit právě proti osminásobnému slovenskému mistru.

Hana Horáková
Hana Horáková

Dvaatřicetiletá Horáková dostala od týmu volno po vítězném euroligovém zápasu v Brně, kde zůstala na pár dnů doma. V dalším zápasu slovenské ligy už nehrála. "Jekatěrinburg ji stahuje zpět, což jí způsobilo dost velké trauma. Nechce se tam vrátit, ale má platnou smlouvu," uvedl manažer Košic Daniel Jendrichovský.

Rozehrávačka Horáková, jež do Ruska zamířila loni v květnu z Fenerbahce Istanbul, dosud v Evropské lize odehrála za Jekatěrinburg tři utkání, neboť si v říjnu na tréninku zlomila záprstní kůstku na ruce a přišla o místo v sestavě. A v Rusku nejspíš zůstane do konce sezony, neboť uzávěrky soupisek jsou 15. února. "Takže je pravděpodobné, že nastoupí v Eurolize proti nám," podotkl manažer Jendrichovský.

Jekatěrinburg přitom za zraněnou rozehrávačku Anete Jekabsonovou angažoval izraelskou basketbalistku Shay Doronovou. Horáková v Košicích odehrála tři zápasy, nejvíc bodů (17) zaznamenala právě v Brně, kde byla i nejlepší střelkyní utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.