ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Trutnovské basketbalistky podruhé vyhrály Středoevropskou ligu

Velikost textu:

Wasserburg - Basketbalistky Trutnova vyhrály podruhé Středoevropskou ligu. V dnešním rozhodujícím utkání na finálovém turnaji ve Wasserburgu porazily obhájce prvenství ICIM Arad 82:76. Ještě v poločase český tým prohrával o deset bodů a před poslední čtvrtinou o tři.

Basketbalistky Trutnova
Basketbalistky Trutnova

Nejužitečnější hráčkou turnaje byla vyhlášena trutnovská kapitánka Darina Mišurová, do All Star týmu byla vybrána i Iva Komžíková. Tým trenéra Martina Petrovického prošel do finále po sobotním vysokém vítězství nad domácím Wasserburgem 84:61. Východočešky nepřipustily loňský nezdar z této fáze, kdy je vyřadil právě Arad.

Rumunskému soupeři pak loňskou semifinálovou porážku vrátily v boji o celkové prvenství, kdy ukončily jeho dvouletou neporazitelnost v soutěži. Trutnov navázal na triumf ve Středoevropské lize z roku 2010, kdy ve finálové bitvě porazil o bod tehdejšího pořadatele Prešov.

V této sezoně hrálo soutěž osm týmů, z toho čtyři české, dva rumunské a po jednom ze Slovenska a Německa. Trutnov jedinou porážku utrpěl v základní skupině v Rumunsku proti celku Satu Mare, který ve finálovém turnaji skončil třetí.

přehrát video
Výhra Trutnova ve Středoevropské lize
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.