ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Mistrovství Evropy

Slovenští házenkáři dostali pokutu za trenýrky

Velikost textu:

Bělehrad - Na evropském šampionátu v Srbsku se řeší nezvyklý případ. A sice pětiseteurová pokuta slovenské reprezentaci. Tu házenkářům udělila Evropská federace. Důvod? Barva trenýrek dresu.

Slovenská házenkářská reprezentace
Slovenská házenkářská reprezentace

Předseda soutěžní komise Evropské házenkářské federace (EHF) Jan Tuik dal podnět k pokutě na základě trenýrek. Ty má mít každý zúčastněný tým v odlišné barvě než vršek. Jenže Slováci mají v Bělehradě červeno-červenou a bílo-červenou kombinaci. "Před šampionátem jsme ji ale měli schválenou EHF," podotýká generální sekretář Slovenského svazu házené Martin Simonides.

"Tuik sice vyjádřil na technickém mítinku svůj názor, že naše soupravy jsou v rozporu s pravidly, ale Dánové ochotně a bez jakéhokoliv zdráhání přistoupili na to, že v úvodním zápasu nastoupí v bílých dresech a my můžeme být červení," dodal Simonides s tím, že na pokutu bude svaz rozhodně reagovat.

Pro jistotu jsou už ale na cestě do Srbska trenýrky bílé barvy, které si Slováci dodatečně objednali. Házenkáři je však vyzkouší pouze v případě, že postoupí do čtvrtfinále. Zatím jsou se skóre 25:30, které jim přichystali Dánové, na posledním místě skupiny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.