Golfista roku

Basketbalisté Nymburku rozstříleli Minsk 105:63

Nymburk - Basketbalisté Nymburka vyhráli ve VTB lize popáté za sebou. Dva dny po těsném vítězství 74:73 nad Spartakem Petrohrad dnes doma deklasovali poslední tým skupiny B Minsk 2006 rozdílem 42 bodů 105:63 a zaznamenali svou dosud nejvyšší výhru v soutěži. V neúplné tabulce se osminásobní čeští šampioni posunuli na třetí místo za CSKA Moskva a Petrohrad.

Nymburk zápasu od začátku dominoval a všechny čtvrtiny jasně vyhrál. Nepolevil ani v poslední části, v níž naopak soupeře zdrtil největším rozdílem 16 bodů 31:15. Poprvé v soutěži tak překonal stobodovou hranici.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 20 body Lukáš Palyza, i když odehrál jen 13 minut. Během nich proměnil všechny čtyři pokusy za dva body i tři trestné hody a přidal tři trojky ze čtyř střel z dálky. Ještě o čtyři body více dal v dresu Minsku Alexander Kudrjavcev, ale nikdo z jeho spoluhráčů už se při střelbě do dvouciferných čísel nedostal.

ČEZ Basketball Nymburk - Minsk 2006 105:63 (24:21, 50:30, 74:48)

Nejvíce bodů: Palyza 20, Simmons 17, Pumprla 12, Benda, Wilson a Lenzly po 10 - Kudrjavcev 24, Hawkins, Laškevič a Trostiněckij po 8. Trestné hody: 17/14 - 18/13. Fauly: 16:15. Trojky: 11:8.