Basketbalisté Ústí nad Labem dlouho vzdorovali v Pardubicích

Praha – Basketbalisté Pardubic porazili v 18. ligovém kole Ústí nad Labem 86:67 a na druhém místě tabulky ztrácejí dva body na mistrovský Nymburk. Favorizovaní Východočeši protáhli šňůru svých výher na sedm, ale hosté jim i přes konečný vysoký rozdíl dlouho byli důstojným soupeřem.

Radost basketbalistů Pardubic
zdroj: ČT4

Rozhodující náskok si Pardubičtí vypracovali čtrnáctibodovou šňůrou mezi 10. a 16. minutou. V třetí čtvrtině však o výrazné vedení zase málem přišli, v 27. minutě to bylo už jen 48:43. V závěrečné desetiminutovce ale měli hráči Pardubic opět výrazně navrch. O výhře domácího celku tentokrát rozhodli hráči druhého sledu, kteří nahradili výkony obvyklých opor.

Třetí vítězství v sezoně si připsala poslední Opava, která uspěla v Chomutově (82:67). Doma naopak poměrně hladce vyhrály Prostějov, USK Praha i Ostrava. Děčín v televizním zápase jasně přehrál Svitavy na jejich palubovce 83:57.