ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Vítečková je ve hře o titul nejlepší basketbalistky Evropy

Velikost textu:

Praha - Česká basketbalistka Eva Vítečková je v desetičlenné nominaci FIBA na nejlepší hráčku Evropy. Může tak napodobit svou krajanku Hanu Horákovou, která ocenění získala v minulé sezoně, ovšem tentokrát i kvůli zranění chybí. Vítečková obhajuje v anketě čtvrté místo. Fanoušci mohou pro svého favorita hlasovat na internetových stránkách FIBA. Po sečtení hlasů od fanoušků i expertů budou vítězové vyhlášeni 31. ledna.

Eva Vítečková
Eva Vítečková

Kromě křídelnice ZVVZ USK Praha se v nominaci objevily nejlepší hráčka mistrovství Evropy Jelena Daniločkinová a její ruská krajanka Maria Stěpanovová, Francouzky Emilie Gomisová a Sandrine Grudaová, Chorvatka Sandra Mandirová, Iva Perovanovičová z Černé Hory, Turkyně Birsel Vardarliová a Nevriye Yilmazová a Španělka Alba Torrensová.

Mezi muži na ocenění kandidují španělští bratři Pau a Marc Gasolové, jejich krajan Juan Carlos Navarro, Rus Andrej Kirilenko, Francouzové Nicolas Batum a Tony Parker, Řek Dimitris Diamantidis, Makedonec amerického původu Bo McCalebb, nejužitečnější hráč play-off NBA Němec Dirk Nowitzki a Srb Duško Savanovič.

V nominaci na nejlepšího mladého hráče už kvůli věku chybí loňský vítěz Jan Veselý. Češka není ani mezi mladými hráčkami, ale v nominaci se objevila Švédka Farhiya Abdiová hájící barvy Frisca Brno.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.