ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
Mistrovství světa

Florbalistky rozdrtily Maďarsko 12:1

Velikost textu:
aktualizováno 6. 12. 2011 17:06

St. Gallen (Švýcarsko) – České florbalistky ve druhém utkání na mistrovství světa v St. Gallenu splnily roli jasného favorita a zvítězily nad outsiderem z Maďarska 12:1. Svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové vedou skupinu C s plným počtem čtyř bodů o dva před Slovenskem a Norskem.

Florbal
Florbal

Závěrečné vystoupení v základní skupině čeká český tým ve středu proti Slovensku, které trénuje bývalý trenér národního týmu Jaroslav Marks. K postupu do čtvrtfinále i prvenství v tabulce stačí Češkám i remíza.

Maďarky se při neustálé převaze českého týmu úporně bránily a brankářka Benisová odolávala až do 11. minuty, kdy otevřela skóre po přihrávce Szotkowské zpoza branky Černá. Za 76 vteřin zvýšila po spolupráci s mladší sestrou Adélou Kamila Bočanová a ve 14. minutě skórovala Macurová. Na čtyřbrankový rozdíl upravila ještě osm vteřin před koncem první třetiny Pastušková.

V druhé třetině se opět dokázaly Maďarky bránit náporu českého týmu a ve 28. minutě navíc Vladárová brankářce Kubíčkové, která byla v zápase prakticky bez práce, pokazila čisté konto. Za 55 vteřin sice zvýšila Szotkowská, ale Maďarky držely pro ně přijatelný rozdíl ve skóre.

"Když jsem Maďarky viděla, že se hned po úvodním buly stáhly, tak jsem si říkala, že to bude těžké. První čtyři góly byly do plných, pak jsme se rozhýbaly a šlo to docela jednoduše," řekla útočnice Szotkowská.

přehrát video
Reportáž z utkání

V závěrečné části už se rozběhl brankostroj českého týmu. Dvakrát se trefila Krupnová, jednou se prosadila také Vojáčková, podruhé v zápase Černá a "desítku" dovršila sedmnáctiletá Adéla Bočanová. Skóre pak ještě vylepšily Lacková a Kamila Bočanová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.