ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Světový pohár volejbalistů vyhráli Rusové

Velikost textu:

Tokio - Volejbalisté Ruska vyhráli letos po Světové lize i Světový pohár v Japonsku. Spolu s nimi si účast na olympijských hrách v Londýně zajistili i zbývající medailisté z Polska a Brazílie. Těsně unikl postup z dvanáctičlenného prestižního turnaje, který se koná jednou za čtyři roky, italskému týmu.

Portugalsko - Rusko
Portugalsko - Rusko

Rusové zakončili Světový pohár vítězstvím 3:2 nad Polskem a z deseti zápasů prohráli jediný s brazilskými mistry světa (0:3). Ruští i polští hráči si v Japonsku spravili chuť po zářijovém mistrovství Evropy v Karlových Varech a Vídni, kde nepostoupili do finále a hráli jen o bronz.

Brazilští šampioni uhájili třetí postupovou příčku na OH vítězstvím v závěrečném kole nad domácím Japonskem 3:0, obhájci olympijského zlata Američané budou muset absolvovat další světovou kvalifikaci. Na Světovém poháru neuspěli ani mistři Evropy ze Srbska, kteří z 11 zápasů šestkrát prohráli.

Čeští volejbalisté jsou bez šance na účast na londýnské olympiádě. Na předkvalifikačním turnaji ve Francii neuspěli a další možnost už mít nebudou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.