ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Soud zamítl Léblovu žalobu, šéfem volejbalu zůstává Haník

Velikost textu:

Praha - Městský soud v Praze zamítl žalobu bývalého předsedy Českého volejbalového svazu (ČVS) Antonína Lébla, v čele svazu tak zůstává Zdeněk Haník. Lébl žaloval svaz, který ho loni v květnu odvolal z funkce a místo něj zvolil Haníka, protože podle něj bylo v rozporu se stanovami několik bodů usnesení výboru ČVS. Městský soud ale žalobu v plném rozsahu zamítl.

Antonín Lébl a Zdeněk Haník (vlevo)
Antonín Lébl a Zdeněk Haník (vlevo)

Lébl se po svém odvolání, nahrazení Haníkem a jmenování nových členů správní rady obrátil na Obvodní soud pro Prahu 6, který mu dal zapravdu a konstatoval, že několik bodů usnesení výboru bylo skutečně v rozporu se stanovami. Nové vedení se proti tomu odvolalo k Městskému soudu.

Ten přijal dodatečné důkazy žalované strany v podobě usnesení jednání výboru z letošního 22. května, které poukazovalo na fakt, že výbor provedl odvolání a volbu předsedy opakovaně, a to s devadesátiprocentní podporou nového vedení ČVS.

"Vedení Českého volejbalového svazu je přesvědčeno, že tímto rozsudkem definitivně skončily pochybnosti o platnosti jeho současného mandátu," uvedl v prohlášení Haník. Jeho předchůdce Lébl stál v čele volejbalového svazu od roku 2005.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.