ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Volejbalisté v kvalifikaci zdolali Lotyšsko

Velikost textu:
aktualizováno 23. 11. 2011 19:02

Tourcoing - Čeští volejbalisté vstoupili do první fáze olympijské kvalifikace vydřenou výhrou nad Lotyšskem. Ve francouzském Tourcoingu dnes zvítězili 3:2 po setech 21:25, 26:24, 25:20, 23:25 a 16:14. V pátek se výběr trenéra Jana Svobody utká s Belgií a výhra by ho posunula do semifinále.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

"Vyhráli jsme, což jsme potřebovali, ale ještě to nic neřeší. Musíme porazit Belgii, ale doufáme, že nás výhra nakopne," řekl asistent trenéra Milan Hadrava. Velkou měrou se o výhru zasloužil univerzál Štokr, autor 34 bodů, ale na palubovce se kromě druhého nahrávače Zapletala protočili všichni hráči. V rozhodujícím tie-breaku Češi prohrávali 10:11. Dokázali se dostat k prvnímu mečbolu, který ještě nevyužili. Při druhém pak po dvou hodinách donutili soupeře chybovat.

Trenéři v úvodu šetřili Pláteníka a Veselého, kteří měli před turnajem zdravotní problémy, a Lotyši začali lépe. Nezadržitelný byl hlavně Egleskalns, kterého volejbalisté nad sítí jen těžko zastavovali. Po ztracené první sadě prohrávali Češi ve druhé už o pět bodů 13:18 a následně 22:24, ale oba setboly odvrátili. Ziskem čtyř míčů v řadě dokázali sadu zachránit za pomoci neprostupných bloků a útoků Štokra.

"Chtěli jsme v úvodu některé hráče šetřit, což se nám málem vymstilo, ale vrátili jsme se k osvědčenější sestavě, která zápas zvrátila. I kdybychom ztratili druhý set, tak by ještě nebyl konec, ale bylo by to výrazně těžší," řekl Hadrava. Ve třetím setu naskočil do hry blokař Veselý, na palubovce už byla převážně nejsilnější sestava a volejbalisté od začátku dominovali.

Ve čtvrtém ale opět chybovali, a proto musel rozhodnout tie-break. V tom měli čeští reprezentanti pevnější nervy. V pátek se střetnou s Belgií, která hraje s Lotyšskem o den dříve, a vítězství je posune do semifinále. V tom by narazili na Francii, Německo, nebo Řecko. Do květnové hlavní olympijské kvalifikace postoupí pouze celkový vítěz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.