ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Čeští volejbalisté vstupují do olympijské kvalifikace

Velikost textu:

Tourcoing - Čeští volejbalisté vstoupí do předkvalifikačního turnaje na Olympijské hry v Londýně zápasem proti Lotyšsku. V tříčlenné skupině ve francouzském městě Tourcoing je čeká ještě v pátek Belgie. V případném semifinále může český tým, který je favoritem skupiny, narazit na někoho z trojice Francie, Německo a Řecko. Do další fáze kvalifikace postoupí pouze vítěz turnaje. 

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

"Já si nemyslím, že ani v té skupině by to byly lehké zápasy. Ale samozřejmě ty těžší čekají v případě dobrého umístění až z té druhé poloviny, kde všichni tři soupeři určitě jsou družstva, která chtějí postoupit do té lednové kvalifikace,“ připustil roli favorita v zápasech proti Lotyšsku a Belgii trenér českého mužstva Jan Svoboda.

Ani v základní skupině si ale čeští volejbalisté nemohou dovolit své soupeře podcenit. V posledním měření sil s Belgií před dvěma lety v Liberci dokázal český tým zvítězit až v tie-braku páté sady. "Je to nepříjemný soupeř,“ připustil Svoboda.

přehrát video
Volejbalisté před odletem do Tourcoingu

Hlavní kandidátem na vítězství v turnaji a postup do další fáze kvalifikace je domácí Francie. Tu Češi dokázali na loňském mistrovství světa porazit, stejně tak s ní ale i prohráli. "S každým můžeme vyhrát, ale i prohrát. Nikoho nesmíme podcenit," řekl český kouč.

Volejbalisté doufají, že se jim podaří úvod olympijské kvalifikace zvládnout lépe než jejich ženským protějškům. Volejbalistky vypadly již v první fázi kvalifikace a jejich šance představit se na olympiádě je jen teoretická. Museli by dostat pozvánku od FIVB na světovou kvalifikaci do Japonska, což není ani zdaleka jisté.

V případě neúspěchu by i volejbalisté měli ještě možnost postoupit ze světové kvalifikace, ale otázkou je, zda jako třiadvacátý tým světového žebříčku FIVB mohou čekat pozvánku na jeden z turnajů v Itálii, Německu nebo Japonsku.

Čeští volejbalisté si na olympiádě naposledy zahráli před 31 lety. V Moskvětehdejší výběr Československa obsadil osmé místo. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.