ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Ragbisté se proti Nizozemcům dočkali první podzimní výhry

Velikost textu:
aktualizováno 19. 11. 2011 18:27

Praha - Čeští ragbisté se po dvou podzimních porážkách dočkali v mistrovství Evropy divize 1B vítězství. Na hřišti smíchovské Tatry porazili po urputném boji poslední Nizozemsko 22:10 a upevnili si čtvrté místo v šestičlenné tabulce.

Utkání Česko - Nizozemsko
Utkání Česko - Nizozemsko

Hosté potřebovali bodovat, aby přiživili naději na udržení, a tak český tým v prvním poločase na 30 minut zatlačili na jeho polovinu hřiště. Nedařilo se jim ale skórovat, zejména kopáč Lingsma neměl štěstí a ze tří trestných kopů dvakrát minul branku a jednou nastřelil tyč. Navíc Nizozemce ve 12. minutě zaskočil nenadálou útočnou akcí Michal Schlanger, který přihrál svému oddílovému kolegovi z Říčan Janu Rohlíkovi a ten položil první českou pětku.

přehrát video
Česko - Nizozemsko

Ve 23. minutě se zase drze protáhl otevřenou obranou hostů Milan Jirman. "Dva útoky a dvě pětky, to je dobrá bilance," pochvaloval si v té chvíli ještě na střídačce Jiří Skall, pro něhož mělo být utkání rozlučkou s reprezentační kariérou. Do svého 74. mezistátního zápasu v kariéře nakonec zasáhl ve druhém poločase. Ještě do přestávky ale hosté dokázali vyrovnat. Nejprve Lingsma proměnil trestný kop, pět minut nato položil pětku a trefil se i z následného kopu.

Mlýn v utkání Česko - Nizozemsko
Mlýn v utkání Česko - Nizozemsko

Ve druhém poločase ale už měli čeští ragbisté více za hry a převahu dokázali i bodově vyjádřit. Ve 48. minutě Martin Wognitsch položil pětku a v 72. minutě po akci celého roje Miroslav Němeček přiklepl míč v brankovišti hostů počtvrté. Václavu Jursíkovi se pak poprvé v zápase podařilo proměnit následný kop.

"Moc nám to nešlo. Řešili jsme situace, které vůbec neměly nastat. Útočícího hráče soupeře jsme častokrát museli složit až ve trojici. Důležité je, že jsme vyhráli, ale za týden v Říčanech proti Moldavsku by náš výkon určitě nevedl k úspěchu," řekl kapitán reprezentace Roman Šuster. Trenér Martin Kafka hráčům poděkoval za výsledek i bojovnost. "Ale s hrou jsem byl spokojený už méně," řekl.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.