ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Házenkáři ladí formu před ME, sehrají turnaj v Srbsku

Velikost textu:

Praha - Čeští reprezentanti v házené ladí formu před nadcházejícím Mistrovství Evropy. Někteří z nich, jako například David Juříček, si užívají v přímořských letoviscích na jihu Francie, jiní tvrdě trénují doma. Vyhlídky na úspěch jsou nadějné. Los přidělil českému týmu házenkáře Makedonie, Švédska a Německa, což reprezentační kouč Martin Lipták považuje za dobrý los a hratelnou skupinu. Českým hráčům se navíc daří. Příkladem může být hrající trenér Jan Filip, který dopomohl svému St. Gallenu k vítězství nad Sugr Araou hned čtyřmi góly. První zkouškou před ME bude kvalitně obsazený turnaj v Srbsku, kde od čtvrtka do neděle sehrají házenkáři tři zápasy.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Malebné Azurové pobřeží se Davidu Juříčkovi vrylo pod kůži. Po sedmi úspěšných letech ve velkoklubu Montpellier se před sezonou musel stěhovat do menšího St. Raphaelu - na jihu Francie ale zůstal. Navíc ambiciózní tým míří nahoru, v lize je třetí. Ve šlágru kola přivítal druhé Chambéry reprezentačního kapitána Karla Nocara. Vitální Juříček plnil roli opory, aktivně bránil a přidal 4 branky. Poctivý bojovník Nocar sice vyšel střelecky naprázdno, ale na konci se radoval z výhry 23:20 a posunu na první příčku v lize mistrů světa.

Švýcarský St. Gallen hraje střed domácí soutěže, ale spřádá smělé plány, které by měl realizovat hrající trenér Jan Filip. V týdnu připravuje taktiku, během zápasu klasicky přidává góly z pravého křídla. Proti sousedovi v tabulce Suhr Araou se trefil čtyřikrát a pomohl k vítězství. Respekt si umí sjednat na hřišti i v šatně....všichni 3 jmenovaní reprezentanti už v pondělí trénovali s národním týmem, který do Srbska odcestuje v kompletním složení.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Házenkáři postoupili na Mistrovství Evropy spolu s Norskem ze skupiny, kde jim soupeři byli ještě hráči Řecka a Nizozemí. Los nadcházejícího mistrovství jim ve skupině přiřadil hráče Makedonie, Švédska a Německa. Trenér Martin Lipták má ze skupiny radost.

"S losem jsem určitě spokojen, myslím, že máme dokonce lepší skupinu než vítěz naší kvalifikace Norsko. I když tam máme týmy, které v posledním desetiletí na vrcholných akcích byly úspěšné - Německo, Švédsko, určitě je to hratelná skupina hodná postupu do další fáze. K tomu se přidala Makedonie, pro kterou je již samotný postup na mistrovství Evropy velký úspěch. Mohli jsme dostat i těžší celky jak z prvního, tak z druhého koše. Povinností je porazit Makedonii a k tomu přidat vítězství nad silným celkem. To nás dovede k postupu. Skupinou smrti je určitě skupina C, kde je Maďarsko, Španělsko, Rusko a Francie," uvedl reprezentační trenér. 

přehrát video
Házenkářská reprezentace
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.