ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Házenkářky Veselí prošly do 3. kola Poháru vítězů pohárů

Velikost textu:

Prilep (Makedonie) - Na házenkářky Veselí nad Moravou čeká třetí kolo Poháru vítězů pohárů. Přestože dnes české šampionky prohrály v odvetě v Makedonii s domácím Zito Prilep 18:25, doma zvítězily rovněž sedmibodovým rozdílem 24:17, a tak o jejich postupu rozhodl větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.

Házenkářky Veselí n. M.
Házenkářky Veselí n. M.

Od úvodních minut české mistryně  na horké makedonské půdě prohrávaly. Domácí tým vedl v prvním poločase až o pět gólů. K tlaku dopomohly Prilepu časté přesilovky, jen v úvodní půlhodině mělo Veselí pět vyloučených hráček. V závěru už Prilep sahal po postupu, ale Veselí obrovský tlak ustálo a v dramatickém závěru výsledek zkorigovalo natolik, že jediná branka rozhodla o jejich pokračování v soutěži.

"Měli jsme výbornou obranu, kterou jsme ale nedokázali zúročit rychlými přechody do protiútoků," prohlásil trenér Veselí Peter Sabadka. "Věřili jsme ale v postup do poslední chvíle, i když závěr jsme dohrávali v oslabení," pokračoval Sabadka. Postup svých svěřenkyň označil za vydřený, ale spravedlivý. "Naše hráčky prokázaly v hektických chvílích obrovské srdce," radoval se trenér z postupu a také z dosud nejlepšího výsledku českého týmu v evropských klubových soutěžích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.