ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Stolní tenisté se připravují na ME

Velikost textu:

Praha - S touhou navázat na bronz v družstvech z Ostravy se představí stolní tenisté na mistrovství Evropy v Gdaňsku. K další medaili by v Polsku, kde se šampionát uskuteční od 8. do 16. října, mohli poprvé dojít ve speciální edici národních dresů, vyrobených na míru pro pingpongovou reprezentaci. "Je super, že máme vlastní kolekci, co nemá žádný jiný stát," uvedla česká jednička Iveta Vacenovská, oblečená do trika vyvedeného v trikolóře s převažující červenou, českým znakem a velkým obrysem dvouocasého lva na spodním okraji.

Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská

Společně s Petrem Korbelem budou o zopakování bronzu v družstvech bojovat Dmitrij Prokopcov, Tomáš Konečný, Josef Šimončík a Pavel Širuček. "Věřím, že se nám podaří postoupit ze skupiny do čtvrtfinále, a pak uvidíme," řekl Korbel. Ve skupině Češi narazí postupně na Portugalce, tradičního rivala Švédsko a na Slovince.

Ženy na domácím ME do čtvrtfinále nepostoupily, a tak by si rády spravily v Polsku reputaci. Společně s Vacenovskou se o to pokusí Renata Štrbíková, Dana Hadačová, Kateřina Pěnkavová a Hana Matelová. K tomu potřebují skončit druhé ve skupině, v které mají obhájkyně titulu Nizozemky, Turecko a Lucembursko.

přehrát video
Stolní tenisté pojedou na ME

"Skupinu máme těžkou, proti nám bude stát hodně hráček čínského původu, ale o druhé místo se popereme," řekl trenér Miroslav Cecava. "Holanďanky jsou o krok vpředu, musíme porazit Lucembursko a Turecko," doplnila Vacenovská.

Korbel se představí v kariéře již na třináctém evropském šampionátu. Doma má tři bronzy ze soutěže družstev (2003, 2005, 2010) a před jedenácti lety získal kov stejné hodnoty i ve dvouhře. "Já se těším hodně na družstva. V těch bývám hodně vytížený a pak bych potřeboval tři dny pauzy, abych se dal do kupy," usmíval se.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.