ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Ragbisté Nového Zélandu hrozí bojkotem příštího MS

Velikost textu:

Auckland - Ragbisté Nového Zélandu hrozí bojkotem příštího mistrovství světa v roce 2015. Pořadatelům současného šampionátu a jedné z ragbyových velmocí vadí marketingová politika Mezinárodní ragbyové rady (IRB). Šéf Novozélandské ragbyové unie Steve Tew uvedl, že účastí na aktuálním MS přicházejí All Blacks o 13 milionů novozélandských dolarů (185 milionů korun).

Ragbisté Nového Zélandu
Ragbisté Nového Zélandu

Podle Tewa je tento deficit způsoben politikou IRB, která aplikuje striktní pravidla týkající se reklam během mistrovství světa. Zároveň také snižuje počty mezinárodních zápasů a týmy tak mají stále menší možnosti propagovat své partnery. IRB na veřejné prohlášení Novozélanďanů okamžitě reagovala tiskovým prohlášením, že ohledně financí je připravena s týmy jednat. 

Myšlenka bojkotu mistrovství světa nicméně nemá příliš příznivců ani na straně All Blacks. "Asi si dokážete představit, jak by naše země reagovala. Lidé by nebyli moc šťastní. I pro nás ragbisty by to bylo zničující, kdybychom věděli, že si nezahrajeme na mistrovství světa," uvedl novozélandský reprezentant Keven Mealamu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.